اجرای پویش «نذر آب ۴» در ۴ استان جنوبی از مردادماه

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر گفت: پویش «نذر آب ۴» با هدف ارتقای سطح سلامت آب شرب، مقابله با آسیب‌های اجتماعی و ارائه خدمات درمانی و معیشتی به خانواده‌های متاثر از پدیده خشکسالی در چهار استان کشور که با این پدیده مواجهند، اجرا می‌شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، وحید سلیمی با اعلام این مطلب افزود: اجرای پویش «نذر آب ۴» با کمک خیرین و داوطلبان عضو سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، مرداد ماه در استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان کلید می‌خورد.

وی درباره این پویش که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام می‌شود، گفت: بهبود آب شرب و رفع مشکلات خانواده‌های نیازمند در استان‌هایی که با پدیده خشکسالی مواجه هستند، از اهداف اولیه پویش نذر آب است.

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: ارتقای سطح سلامت آب شرب مناطق کم برخوردار از مهمترین اهداف این طرح است که بدین منظور، نصب دستگاه‌های تصفیه‌کننده آب، احیای قنوات، لوله‌کشی و حفر چاه مد نظر خواهد بود و در کنار آن برنامه‌هایی در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در مناطق محروم کشور نیز اجرا می‌شود. همزمان با اجرای این طرح، کاروان‌های سلامت جمعیت هلال احمر نیز برای درمان رایگان بیماران نیازمند به استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان اعزام می‌شوند.

به گفته سلیمی، در این کاروان‌ها، پزشکان، پیراپزشکان، متخصصان و دندانپزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر حضور دارند و با توجه به نیازها و بیماری‌های شایع هر شهرستان‌ به مناطق اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه حدود ۱۵ استان کشور در این پویش همکاری خواهند کرد، افزود: در پویش «نذر آب ۴» مقرر شده تا هر استان، معین (کمکی) یک شهرستان باشد تا شهرستان‌ها پس از نیازسنجی از خدمات بهتری بهره‌مند شوند.

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: در این پویش، بسته‌های غذایی، بهداشتی و البسه نیز بین خانواده‌های نیازمند توزیع خواهد شد.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، پویش ملی نذر آب را از سال ۱۳۹۷ به منظور ارتقای سطح سلامت آب شرب و رفع مشکلات زیستی خانوارهای مناطق محروم که با خشکسالی مواجه هستند، آغاز کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=71704
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.