اختلاس ۲۲۰ میلیارد ریالی مدیر بیمه‌

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری یک مدیر بیمه به اتهام اختلاس ۲۲۰ میلیارد ریالی خبر داد.

دادخدا سالاری در تشریح جزییات این خبر اظهار کرد: با ورود به موقع دادستانی کرمان و سازمان بازرسی و در راستای جلوگیری از خسارت های غیرقابل جبران به صنعت بیمه  تمامی اموال،املاک متهم توقیف و حساب های بانکی متهم مسدود و وی قبل از خروج از کشور دستگیر شده است.

این مقام ارشد قضایی در استان کرمان اعلام کرد: با تمهیدات بعمل آمده از سوی دستگاه قضائی و شرکت بیمه ای مربوطه، جای هیچگونه نگرانی برای بیمه گذاران نیست و تعهدات طبق قرارداد انجام می‌شود.

سالاری در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی وصول گزارشی به اداره کل بازرسی استان کرمان مبنی بر اینکه یکی از مدیران بیمه ای وجوه ماخوذه بابت حق بیمه را به حساب شخصی خود واریز می نماید، اداره کل بازرسی با اعزام کارشناسان ذیربط رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص گردید این فرد متخلف ۲۲۰ میلیارد ریال از حق بیمه های دریافتی را به حساب شخصی خود واریز و با بخشی از این وجوه اقدام به خرید املاک و مستغلات و خرید خودرو در داخل و خارج از کشور کرده است.

دادستان کرمان عنوان کرد: بلافاصله پرونده به بازپرس ویژه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ارجاع گردید و با توجه به اینکه متهم در حال تدارک خروج از کشور بود با احکام و دستورات قضائی نامبرده توسط سازمان اطلاعات سپاه استان کرمان دستگیر شد.

سالاری خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع امر تحقیقات و تکمیل دلایل انجام پذیرفت و در خلال تحقیقات مشخص گردید که متهم از قبل اخذ قرارداد با یکی از شرکت های خودروسازی ،مبلغ ۲۲۰میلیارد ریال حق بیمه را بجای واریز به حساب شرکت بیمه به حساب شخصی خود واریز می‌کرده است.

دادستان کرمان با بیان اینکه متهم با بخشی از این وجوه و با همکاری خانمی اهل گرجستان، اقدام به اجاره تملک یک  هتل در کشور گرجستان کرده بود افزود: متهم بخش دیگری از وجوه را صرف خردید خودرو، املاک، سهام شرکت ها از طریق بورس کرده است.

سالاری بیان کرد: متهم برای عدم توقیف املاک خریداری شده، اسناد اموال و املاک را بنام بستگان و نزدیکان منتقل و معاملات را به صورت صوری تنظیم می‌کرده است.

دادستان کرمان گفت: با تلاش های سازمان بازرسی واطلاعات سپاه تاکنون ۶ دستگاه انواع خودروی لوکس و گرانقیمت خارجی از قبیل لندکروزر، پرادو، هیوندا و تعدادی ملک گران قیمت در نقاط مختلف شهر کرمان توقیف شده است .

این مقام قضایی استان کرمان با اشاره به اینکه در بررسی پرونده ها مشاهده می‌شود که افراد سودجو و مفسدین اقتصادی از طریق شگرد خریداری اموالی در خارج از کشور به وسیله پولهای آلوده و کثیف صرافی های دارای شعب در خارج از کشور اقدام می‌کنند، خواستار نظارت جدی مسئولان بانک مرکزی بر فعالیت این صرافی ها در خارج از کشور شد.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=38124

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.