نماینده مردم قلعه‌گنج در واکنش به نامه 3 خواهر روستایی به رییس جمهور:


از این دست روستاها در جنوب کرمان زیاد داریم

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج، فاریاب در مجلس شورای اسلامی با تاکید برآنکه مناطق زیادی در جنوب استان کرمان وجود دارد که راه ارتباطی، برق و آب ندارند، اظهار کرد: روستاهای زیادی که جمعیت آنها به میزان استانداردهای کشوری برای اختصاص دادن امکانات نیست، در جنوب استان کرمان وجود دارد و بیشتر این نوع روستاها در شهرستان های رودبار جنوب و قلعه‌گنج هستند.

دکتر «احمد حمزه» در خصوص ماجرای نامه سه خواهر قلعه‌گنجی به رییس جمهور گفت: «این خواهران از اهالی روستای چاه‌پولاد از توابع منطقه توریج شهرستان قلعه گنج هستند.»

وی ادامه داد: در این روستا چند خانوار زندگی می‌کنند که متاسفانه از همه امکانات زندگی محروم هستند و شغل اغلب آنها گله‌داری و دامداری است.

نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با تاکید برآنکه این روستا از نعمت آب، برق و جاده محروم است، تصریح کرد: جمعیت این روستا براساس استانداردهای کشوری در حدی نیست که دولت بتواند برای آنها این امکانات را در نظر بگیرد به طور مثال برای برق‌دار کرمان منطقه باید جمعیت بالای 20 خانوار و احداث جاده باید بالای 50 خانوار باشد.

وی بیان کرد: روستای توریج که روستای چاه‌پولاد از توابع آن می باشد، یک روستای پرجمعیتی بوده که متاسفانه این روستا نیز نیز جاده دسترسی ندارد لذا با مذاکرات صورت گرفته با رییس جمهور، مقرر شد تا برای این روستا راه و جاده ای احداث شود.

تهیه گزارش کاملی از وضعیت این روستا برای دفتر رییس جمهور
حمزه با بیان این مطلب که مقرر شد یک گزارش کاملی از این روستا تهیه و به دفتر ریاست جمهور ارایه شود، اظهار کرد: همچنین مقرر شده است پس این گزارش، خواسته این چند خانوار روستایی به دستور رییس جمهور برآورده شود تا این حداقل امکانات زندگی، برای این خانواده‌ها نیز فراهم شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا روستای دیگری در جنوب استان با این شرایط وجود دارد؟ گفت: «روستاهای زیادی که جمعیت آنها به میزان استانداردهای کشوری برای اختصاص دادن امکانات نیست، در جنوب استان کرمان وجود دارد.»

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج، فاریاب در مجلس شورای اسلامی افزود:  جنوب استان کرمان یک منطقه وسیع و پراکنده است و جمعیت آن بیشتر روستایی بوده به گونه ای که بالغ بر یک هزار و 100 روستا و آبادی در جنوب استان کرمان وجود دارد که جمعیت تعداد زیادی از آنها زیر 10 خانوار می بانشد لذا دستور عمل کشوری برای برق‌دار کردن آنها وجود ندارد اما به‌تازگی مقرر شده که برای روستاهای که جمعیت آنها زیاد نیست، پنل خورشیدی نصب شود تا این خانوارها نیز از نعمت برق برخوردار شوند

کاشکی این روحیه مطالبه‌گری در سایر مردم منطقه جنوب استان کرمان نیز وجود داشت
وی با تاکید برآنکه مناطق زیادی در جنوب استان کرمان وجود دارد که راه ارتباطی، برق و آب ندارند، اظهار کرد: از این نوع روستاها بیشتر در شهرستان های رودبار جنوب و قلعه‌گنج داریم.

حمزه در خصوص اقدام این سه خواهر گفت: «اینکه این سه خواهر به‌صورت مستقل نامه‌ای برای رییس جمهور نوشته‌اند، یک کار بسیار خوب و قشنگی بوده که با این کار خود باعث شدند که تعدادی از مردم منطقه‌شان از نعمت جاده، آب و برق برخوردار شوند و ای کاش که این روحیه مطالبه‌گری در سایر مردم منطقه جنوب استان کرمان نیز وجود داشت.»

وی ادامه داد: در ابتدا که از این موضوع مطلع شدیم بسیار تعجب کردیم زیرا این اقدام در منطقه ما بی‌نظیر است از اینکه سه خواهر که در چنین منطقه محرومی زندگی می‌کنند؛ خودشان نامه به رییس جمهور بنویسند که حداقل حقوق شهروندی‌مان را به ما بدهید و از سوی دیگر از اینکه رییس جمهور به این نامه اهمیت دادند و ارزش قایل شدند؛ نیز شایسته تقدیر است.

به آینده امیدوار باشید
به گزارش ایسنا، خانمها زینب، حوا و زیور رمضانی که به تازگی سواد خواندن و نوشتن را آموخته‌اند در نامه‌ای صمیمی به حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی نوشتند: “با سلام خدمت رئیس جمهور اسلامی ایران، آقای روحانی عزیز، ما بچه های آبادی چاه پولاد مدرسه نداریم، برق نداریم، آب نداریم. کمک کنید تا زندگی بهتری داشته باشیم.”

رئیس جمهور در پی اطلاع از این نامه، خطاب به این سه خواهر کرمانی پاسخ داد: «دختران عزیزم به آینده امیدوار باشید. دولت به آبادانی روستای شما کمک خواهد کرد.»

روحانی همچنین در نامه های جداگانه ای به دکتر اردکانیان وزیر نیرو و آقای حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش دستور داد موضوع بررسی و نسبت به تامین آب و برق و احداث مدرسه در روستای چاه پولاد منطقه قلعه گنج استان کرمان اقدام شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=34474
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.