استاندار کرمان: تقویت یگان پهپادی کویر جنوب‌شرق کشور ضروری است

استاندار کرمان گفت: تقویت یگان پهپادی و هوانیروز کویر با هم‌افزایی ارتش جمهوری اسلامی و با توجه به اهمیت مرزهای جنوب‌شرق کشور، ضروری است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، علی زینی وند روز سه شنبه در آیین افتتاح پروژه ۳۹۶ واحدی مسکن ارتش جمهوری اسلامی در کرمان افزود: باید گذر هر جنبنده ای از کویر و مرزهای جنوب شرق کشور در رادارهای ما باشد و امیدواریم با همکاری نیروهای مسلح بویژه ارتش در رصد کویر در آینده ای نزدیک توفیق یابیم زیرا تقویت این مرز، امنیت بین المللی را به دنبال دارد.

وی اظهار داشت: فعالیت های ارتش جمهوری اسلامی در پیچیدگی مرزها در جنوب شرق که از پیچیده ترین نقاط امنیتی دنیاست، ضروری است و نداشتن ثبات کشورها و قدرتمندی ایران در منطقه بر اهمیت آن افزوده است.

استاندار کرمان با بیان اینکه مرزی را سراغ ندارم که اینقدر مورد تمرکز و توجه قوی ترین سیستم های امنیتی دنیا باشد تصریح کرد: قرارگاه نزاجا و قرارگاه قدس سپاه در کنار نیروی انتظامی، امنیت این مرز را بر عهده دارند.

زینی‌وند بیان داشت: هر مرزی که مورد توجه سرویس های بیگانه باشد، تلفات بسیاری دارد اما خوشبختانه ما در آرامش و ثبات در این منطقه زندگی می کنیم که بخشی بزرگ از آن مدیون رشادت های سپهبد شهید سلیمانی و نیروهای نظامی است.

وی عنوان کرد: اجرای پروژه احداث ۳۹۶ واحد مسکونی ارتش در کرمان با این بازده زمانی کوتاه، جدیت در کار را نشان می دهد.

وی ادامه داد: اما معتقدیم حضور نیروهای نظامی احساس امنیت را به کشور می آورد و ما آماده همکاری با آنان هستیم.

استاندار کرمان گفت: ارتش با اجرای این پروژه نه تنها هزینه ای بر دوش دولت نگذاشته بلکه بسیار به دولت کمک کرده لذا نباید به سرمایه های غیرمولد و مزاحم بچسبیم بلکه باید زمین های دستگاه‌های اجرایی را در شهر مولد کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید با استفاده از امکانات موجود اجرای چنین پروژه هایی را تقویت کنیم افزود: ارتش کارهای بزرگی در استان کرمان انجام داده که یکی از این موارد رفع مشکل آرامستان کرمان است که در این زمینه با چشم انداز ۱۰۰ ساله بهترین زمین ارتش را در اختیار مردم کرمان گذاشتند و سپس ما زمینی برای انجام فعالیت ها به ارتش واگذار کردیم.

استاندار کرمان گفت: یکی از مشکلات استان وجود سیلاب های فصلی بود که ارتش با نقش ارزنده خود تمام امکانات را در این راستا به کار گرفت و یکی از استان های پیشرو در مقابله با سیل شدیم و در زمینه مقابله با کرونا نیز به همین‌ ترتیب عمل کرد و بیمارستان های تخصصی خود را تجهیز و در اختیار استان قرار داد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=80709
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.