استاندار کرمان:


روزانه سه هزار گردشگر از ارگ تاریخی بم بازدید می کنند

کرمان ‌نو- استاندار کرمان با اشاره به بازدید روزانه سه هزار گردشگر در ایام نوروز از ارگ تاریخی بم گفت: بزودی مرمت ۱۰ تا ۱۵ خانه این مکان تاریخی با همکاری پایگاه جهانی بم، بخش خصوصی و دولت آغاز خواهد شد.

به گزارش کرمان نو، علی زینی وند روز چهارشنبه در بازدید از ارگ تاریخی بم افزود: طرح جامع مناسبی برای بازسازی سایر اماکن ارگ تاریخی مانند مسجد،مدرسه ،کوچه و منازل سنتی زیبایی که در این مکان تاریخی وجود دارد در حال تنظیم است.

به گفته او طی تفاهم سه جانبه بین پایگاه جهانی بم ، بخش خصوصی و دولت مقرر شد خانه های ارگ قدیم بم با کمک اعتبارات بخش خصوصی و دولت و با همکاری نیروهای پایگاه جهانی بم مرمت شوند.

استاندار کرمان درباره حضور گردشگران از این مکان تاریخی ادامه داد: امسال بعد از دو سال که محدودیت سفر بود شور و نشاط بسیار خوبی در ارگ بم وجود داشت همچنین بعد از زلزله بخش هایی از این مکان تاریخی آرام آرام در حال بازسازی است.

او افزود: زیرساخت ها به اندازه معمول آماده شده هر چند هنوز کآقای نیست اما امیدواریم در سال های آینده بخش های دیگر این بنای مهم نیز برای اقامت و بازدید آماده شود .

اتباع بیگانه آمار تصادفات کرمان را افزایش داده اند

زینی وند در ادامه درباره افزایش تصادفات نوروزی در استان کرمان گفت: جلسات ستادهای مربوطه مانند شورای ترافیک و ایمنی راه ها از یک ماه قبل برگزار و در سطح کشوری آمار استان کرمان اندکی بالاتر اعلام شده است.

او ضمن اشاره به دلیل افزایش این آمار بیان کرد: از ۳۵ نفری که تلفات جاده ای در سطح استان کرمان داشته ایم ۱۲ نفر از آن ها اتباع خارجی بودند .

زینی وند توضیح داد: متاسفانه این افراد ضمن اینکه جان خود را از دست می دهند آمار تصادفات و تلفات استان را هم افزایش می دهند.

استاندار کرمان تاکید کرد: علی رغم اینکه نسبت به سال ۹۷ میانگین بین ۲۵ تا ۲۷ درصد در تمام زمینه ها افزایش ورود مسافر در استان کرمان داریم اگر آمار اتباع خارجی را از این آمار خارج شود اتفاقا در استان کاهش تلفات جاده ای هم داریم و جایگاهمان در سطح کشور مناسب است.

به گزارش کرمان نو استاندار کرمان در اولین سفر خود در سال ۱۴۰۱ ضمن عیادت از بیماران بستری در بیمارستان پاستور بم از مراکز توزیع میوه نوروزی و نمایشگاه صنایع دستی که در ایام نوروز در جنب ارگ تاریخی بم دایر است بازدید به عمل آورد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=86676
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.