مدیر کل انتقال خون استان کرمان خبر داد:


اعلام ساعات فعالیت مراکز اهدای خون کرمان در ماه مبارک رمضان

مدیر کل انتقال خون استان کرمان از فعالیت مراکز اهدای خون استان در ماه مبارک رمضان در دو شیفت خبر داد و گفت: همه ساله در ماه مبارک رمضان با کاهش مراجعه برای اهدای خون مواجه هستیم و این در حالی است که مصرف خون و فرآورده‌های خونی به قوت خود باقی است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، ایرج شکوهی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه عبادت و ماه ضیافت الهی از فعال بودن مراکز اهدای خون کرمان در دو شیفت کاری خبر داد و بیان کرد: اهدای خون روزه را باطل نمی‌کند و روزه‌داران می‌توانند در صورت صرف وعده سحری مناسب همراه با مایعات کافی در ساعات اولیه روز با مراجعه به مراکز اهدای خون استان خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کنند.

وی افزود: همه ساله در ماه مبارک رمضان با کاهش مراجعه برای اهدای خون مواجه هستیم و این در حالی است که مصرف خون و  فرآورده‌های خونی به قوت خود باقی است و از اهداکنندگان عزیز خواست چنانچه نذری برای اهدای خون دارند آن را موکول به شب‌های قدر نکنند و در دو هفته اول ماه رمضان که نیاز به خون بیشتر است برای انجام این عمل خداپسندانه مراجعه و وفاداری خود را با حضور در عرصه اهدای خون نشان دهند.

مدیرکل انتقال خون استان عنوان کرد: مرکز اهدای خون بلوار ۲۲ بهمن کرمان همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۳.۳۰ و همچنین عصرها از ساعت ۱۶ الی ۲۲  و پایگاه انتقال خون شهرستان های رفسنجان، سیرجان جیرفت و بم نیز همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت ۷:۳۰ صبح الی ۱۳۰۳۰ و عصر روزهای زوج از ساعت ۱۷  الی ۲۲ آماده پذیرش اهدا کنندگان گرامی با ارائه کارت ملی می باشند.

وی خاطرنشان کرد: اهداکنندگان می‌توانند از طریق سامانه نوبت‌دهی اینترنتی به آدرس nobatdehi.ibto.ir نیز زمان دلخواه خود را برای اهدای خون انتخاب کنند.

شکوهی تصریح کرد: مراکز اهدای خون استان در انتظار روزه دارانی هستند که به ضرورت اهدای خون برای نجات جان بیماران در همه روزهای سال آگاهی دارند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=86907
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.