انتخابات هیئت مدیره مجمع خیرین استان برگزار شد

اولین جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان کرمان با مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان و اعضای جدید هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان کرمان برگزار شد.

در این جلسه با برگزاری انتخابات، ابوالقاسم اسفندیارپور به عنوان رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کرمان برای دوسال، محمدعلی آدینه به عنوان نائب رئیس و محمدرضا فرحبخش به عنوان مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان کرمان انتخاب شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت‌ها برای ساخت مدارس در استان استفاده شود، بیان داشت: هر گامی از سوی خیرین در زمینه ساخت مدارس و در حوزه آموزش و پرورش، کشور را به سمت توسعه یافتگی پیش خواهد برد.

اسکندری نسب با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا فعالیت‌های خیرین در زمینه ساخت مدارس در سامانه نوسازی ثبت شود، گفت: بر اساس مصوبه دولت و سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور اگر خیرین ۳۰ درصد در ساخت مدارس مشارکت داشته باشند ۷۰ درصد از طریق دولت کمک خواهد شد.

در ادامه وی با بیان اینکه باید نیازهای استان در زمینه کمبود مدارس در اختیار مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان قرار گیرد، افزود: تمامی ساخت و سازهای آموزش و پرورش باید از طریق اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس انجام شود و آموزش و پرورش در این زمینه هیچ اقدامی نخواهد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: با تفاهمات صورت گرفته با اتاق بازرگانی و بسیاری از ادارات در سطح استان در صدد هستیم تا مدارسی که فاقد امتیاز آب و برق هستند و یا توان پرداخت قبوض آب و برق خود را ندارند، تامین مالی شوند.

وی افزود: در سال‌های اخیر بیش از ۱۴۰ مدرسه خیرساز در آموزش و پرورش عشایری استان کرمان به بهره‌برداری رسیده است.

در این جلسه احمد حمزه نماینده مردم شهرستان‌های کهنوج، منوجان، فاریاب، قلعه‌گنج و رودبار جنوب در مجلس شورای اسلامی و طیب زاده رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان نیز حضور داشتند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=41004
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.