ایران در برابر کمک‌های بشر‌دوستانه به پناهندگان افغان بی‌تفاوت نیست

ایان بیگز امشب در دیدار با علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان گفته باعث افتخار استرالیاست که به پناهندگان افغان در ایران کمک می‌کند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از دو نسل این پناهندگان نگهداری می‌کند و از این بابت جای تقدیر است گفت که این میزبانی ایران و استان کرمان از پناهندگان افغان هم به آنها حیات داده و هم باعث ثبات در منطقه شده است.
سفیر استرالیا با اشاره به اینکه در مواردی حتی بدون مدرک شناسایی از آنها مراقبت می‌شود بسیار بشردوستانه است افزود که به همین دلیل استرالیا بر خود وظیفه می‌داند که از پناهندگان افغان در ایران حمایت کند.
وی با بیان اینکه در سفر به استان کرمان از پروژه‌های آبرسانی و مسکن پناهندگان افغان بازدید می‌شود خاطر‌نشان کرد: «پروژه‌هایی که در راستای سلامت این پناهندگان توسط دولت ایران اجرا می‌شود، جای تقدیر دارد».
ایان بیگز با اشاره به اینکه ایران در برابر کمک‌های بشر‌دوستانه به پناهندگان افغانی بی‌تفاوت نیست گفته بعد از برجام در بحث همکاری‌های اقتصادی، فرصت‌های خوبی به‌دست آمده و کارهایی در ایران توسط استرالیا آغاز شده است.
وی با بیان اینکه در دو سال گذشته وزرای خارجه و بازرگانی استرالیا از ایران بازدید داشته‌اند افزود که به ‌دنبال این بازدیدها فرصت‌های همکاری بین دو کشور بررسی شده است.
سفیر استرالیا با اشاره به اینکه قول می‌دهم که در آینده‌ای نزدیک با تیم اقتصادی استرالیایی به کرمان سفر کنم و زمینه‌های سرمایه‌گذاری در این استان را بررسی کنیم تصریح کرد که استان کرمان ظرفیت‌های گردشگری بسیار خوبی دارد و تلاش می‌کنم تا تورهای گردشگری استرالیایی به کرمان سفر کنند.
وی در برابر پیشنهاد استاندار کرمان برای احداث بیمارستان برای بهداشت و سلامت اتباع افغان توسط استرالیا در کرمان گفته این پیشنهاد را مطرح و با شرکت‌های استرالیایی وارد گفت‌و‌گو می‌شوم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=14028
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.