بازسازی و تعمیرات شبکه های فرسوده توزیع برق در شمال استان

معاون بهره برداری و اموردیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان، از بازسازی شبکه های توزیع برق به صورت سراسری و در قالب یک مانور عملیاتی دو روزه در شهرستان های کرمان، رفسنجان ، شهربابک ، انار، زرند، نوق خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ،مهندس محمدمحسنی درخصوص مانور سراسری تعمیرات شبکه های فرسوده توزیع برق که در تاریخ های ۲۹ و ۳۰ آبان ماه برگزار شد، اظهارداشت: از این پس در پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه، نسبت به برگزاری بازسازی شبکه های توزیع برق در سراسر کشور ازجمله در شمال استان اقدام خواهد شد.

محسنی اضافه کرد: این مانور درراستای سیاست های ابلاغی شرکت توانیر با رویکرد تحول دیجیتال در نظام نگهداشت و تعمیرات و با محوریت مدیریت دارایی های فیزیکی برای اولین بار در سطح کشور اجرا خواهد شد.

معاون بهره برداری واموردیسپاچینگ با بیان این که در این مانور عملیاتی دو روزه، بیش از۲۰۰ کیلومتر شبکه توزیع برق در شمال استان اصلاح و بازسازی شد، خاطرنشان کرد: دراین مانور سراسری تعمیرات شبکه های فرسوده توزیع برق شمال استان، بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای تخصصی در قالب ۵۴ اکیپ عملیاتی حضور داشتند.

محسنی با اشاره به اهداف و نتایج مورد انتظار این مانور، بیان کرد: تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، بهبود و ارتقا شاخص های عملکردی طرح سیما، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تعداد و زمان خاموشی ناخواسته، کاهش انرژی تامین نشده، کاهش تلفات شبکه و متعادل شدن بار شبکه، بهبود رضایت مشترکان و همچنین ارتقای آمادگی اکیپ های عملیاتی در مواجه با بحران های احتمالی بخشی از اهداف است.

وی ، هم افزایی و تقویت گروه های درون و برون سازمانی، شناسایی نقاط قابل بهبود، استاندارد سازی شبکه و رفع مشکلات فیدرهای پر عارضه، رفع کانون خطر و ایمن سازی شبکه، استانداردسازی آرایش شبکه های توزیع، اصلاح جانمایی تجهیزات شبکه و اصلاح سیستم ارتینگ شبکه از دیگر اهداف این مانور دانست .

معاون بهره برداری واموردیسپاچینگ شرکت توزیع برق شمال استان کرمان، همچنین اظهار داشت : شبکه های توزیع برق بصورت دوره ای بازدید می شوند ولی در فواصل بازدید ممکن است خرابی و مشکلی در شبکه ها پیش بیاید.

وی از شهروندان کرمانی خواست تا مشکلات و خرابی های شبکه مانند سیم پارگی ، تیر شکستگی، باز بودن درب تابلو و…. از طریق اپلیکیشن برق من و یا تماس با ۱۲۱مرکز فوریت های برق اطلاع دهند تا همکاران برای رسیدگی و اصلاح در اسرع وقت اقدام کنند.

گفتنی است که در این مانور با شعار «تلاش صادقانه، خدمت بی منت» در روزهای ۲۹ و ۳۰ آبان ماه به صورت سراسری هم زمان باکل کشور ، بیش از ۴۸ اصله پایه فرسوده تعویض ، ۴۳۰ متر شاخه زنی درختان درشبکه، ۳۳۰عدد کاور و ۶۰ عدد کنسول، ۷۰۹ مورد تعویض مقره، ۷۰۰متر ریگلاژ شبکه و … انجام شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=58796

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.