بخشش در کنار چوبه دار بعد از ۳۰ سال

دادستان نظامی کرمان گفت: با جلب رضایت اولیای دم پس از ۳۰ سال یک محکوم به قصاص پای چوبه دار بخشیده شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، نادر فرامرزپور از جلب رضایت اولیای دم پس از گذشت ۳۰ سال از وقوع قتل خبر داد و گفت: متهم این پرونده در سال ۱۳۶۸ مرتکب قتل عمدی و متواری شده بود که در سال ۸۵ دستگیر و روانه زندان شده است.

نادر فرامرزپور در تشریح این خبر افزود: اولیای دم با گذشت از قصاص محکوم علیه به یک انسان زندگی دوباره بخشیدند و با این اقدام خداپسندانه موجبات شادمانی خانواده محکوم که صاحب هفت فرزند بوده و سه نفر آن‌ها معلول جسمی می‌باشند را فراهم آورده و همچنین سبب اصلاح زندانی و بازگشت مجدد وی به آغوش خانواده و اجتماع شدند.

او اظهار کرد: جلب رضایت اولیای دم در این پرونده با تلاش و پیگیری‌های مستمر مسئولان و کارکنان سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان کرمان به ویژه قاضی اجرای احکام  محمد حسین چناریان و کارمندان آن شعبه و نیز مسئولین و کارکنان زندان مرکزی کرمان با نگاه اخلاقی و معنوی و تاسی از سیره اهل بیت (ع) و نظر به اینکه گذشت از ارزش‌های دینی و نشانه تقوی الهی است، حاصل شده است.

دادستان نظامی کرمان به نحوه اعلام رضایت اولیای دم نیز اشاره کرد و گفت: اولیای دم این پرونده که دو خواهر مقتول بودند، در زمان اجرای حکم قصاص در حالی که طناب دار بر گردن ایشان آویخته بود بعد از حدود ۳۰ سال از خون برادر خود گذشتند و متهم این پرونده از قصاص رهایی یافت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=81776
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.