بررسی معافیت پرداخت عوارض تاکسی‌ها در شورای شهر کرمان

در نشست شورای شهر کرمان موارد مختلفی چون معافیت پرداخت عوارض تاکسی‌ها و ساماندهی کارتن خواب‌ها و کودکان کار در شرایط کرونا بررسی شد.

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور محمد فرشاد رئیس شورای شهر، حسین چناریان، رامین ارجمند کرمانی ، محمدجواد کامیاب، علی خدادادی، زهرا ایرانمنش، زهرا لری ، احمد حسن‌زاده، فتح‌الله مؤیدی و سیدمحمدرضا میرحسینی اعضای شورای شهر و سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان برگزار شد.

زهرا ایرانمنش عضو شورای شهر کرمان در این جلسه با بیان اینکه کارتن خواب‌هایی در سطح شهر کرمان داریم ادامه داد: در فصل سرما هستیم و باید برای این افراد در این سرمای هوا چاره‌اندیشی شود.

زهرا لری عضو شورای شهر کرمان در این جلسه با بیان اینکه سمپوزیوم مجسمه سازی در شهرداری برگزار شده است گفت: نیاز است شهرداری کرمان گزارشی در این ارتباط به شورای شهر بدهد.

وی ادامه داد: اجرای گذر فرهنگی هنری کار مشترکی بین شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان است که شهردار توضیح دهد که قرار است این گذر فرهنگی در کدام قسمت شهر اجرایی شود.

این عضو شورای شهر کرمان افزود: در برگزاری یادواره شهید سلیمانی که الگوی اخلاق و عمل است نهادهای مختلف برنامه دارند و نیاز است که شهرداری نیز در این زمینه ورود کرده و برنامه داشته باشد.

پیشرفت ۲۰ درصدی طرح کرمان باشکوه 

سیدمحمدرضا میرحسینی رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر کرمان در این جلسه با بیان اینکه طرح “کرمان باشکوه” 20 درصد پیشرفت دارد اظهار داشت: اجرای این طرح می‌تواند از طریق فضای مجازی در بازارهای گردشگری جهانی موثر باشد.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر کرمان افزود: طرح برندسازی شهر کرمان که مورد تاکید استاندار جدید هم هست باید پیگیری شود تا در سال آینده از این طرح بهره‌برداری شود.

محمدجواد کامیاب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر کرمان در این جلسه بیان کرد: قرارداد ما با مشاور برای احداث تقاطع‌های غیرهمسطح شهدای خلبان و سربازان گمنام امام زمان به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه نیاز است تا اتمام پروژه قرارداد با مشاور تمدید شود گفت: شرح خدمات پیوست قرارداد است و حداکثر تخفیف از مشاور گرفته شده است که نیاز است قرارداد جدید منعقد شود.

تخفیف ۱۵ درصدی عوارض تاکسی‌هایی که اقدام به تهیه کارت خوان کردند

کامیاب با اشاره به اینکه بر اساس مصوبات ستاد کرونا تاکسی‌ها نباید پول نقد از مردم دریافت کنند گفت: نیاز است که همه تاکسی‌ها کارت خوان داشته باشند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر کرمان ادامه داد: قرار شد که تاکسی‌هایی که اقدام به تهیه کارت خوان کردند در سال آینده عوارض آن‌ها شامل 15 درصد تخفیف شود.

فتح‌الله مؤیدی رئیس کمیسون حقوقی و نظارت شورای شهر کرمان نیز در این جلسه اظهار داشت: رانندگان تاکسی در شرایط شیوع کرونا شرایط بسیار خاصی دارند و پیشنهاد داریم که از پرداخت حق عضویت و عوارض معاف شوند و انتظار می‌رود شهرداری در این زمینه همکاری کند.

در این جلسه سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان در این جلسه با بیان اینکه با چند سازمان مردم نهاد برای ساماندهی کارتن خواب‌ها در ارتباط هستیم گفت: ساختمانی در نظر گرفته شده که کارتن خواب‌ها در این ساختمان نگهداری شوند.

وی با بیان اینکه یکی از موسسات خیریه در راستای ساماندهی کودکان خیابانی با ما قرارداد داشت گفت: این قرارداد یکساله بوده و ساختمانی که در اختیار آن‌ها گذاشته شده را بهسازی کردند و درخواست داشتند که این قرارداد سه ساله شود و از اختیار شهرداری خارج بود که امروز با موافقت اعضای شورا به تصویب رسید.

عالم‌زاده با بیان اینکه هر خیریه دیگری هم که علاقمندباشد در حوزه اجتماعی در شهر کرمان فعالیت کند شهرداری برای همکاری با آنها هیچ محدودیتی ندارد افزود: آنقدر کار در حوزه فرهنگی اجتماعی زیاد است که با یکی دو موسسه و خیریه تمام شدنی نیست.

وی بیانکرد: در کمیسیون فرهنگی شورا به پیشنهاد بنیاد شهید 11 کوچه و معبر در شهر کرمان به نام شهدا نامگذاری شد و امروز برای تصویب به صحن شورا آوردیم که مصوب شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=59709
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.