تا دیدگاه‌ها درخصوص توسعه استان یکی نشود، توسعه وجود نخواهد داشت| مدیری که نمی‌تواند کار کند، جای خود را به دیگری دهد

محمدجواد فدایی امروز هفتم فروردین‌ماه در نخستین جلسه شورای اداری استان کرمان در سال جدید اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های ما که در جلسات به آن می‌پرداختیم و وقت صرف می‌کردیم، تولید بود اما متاسفانه آن‌گونه که انتظار می‌رفت، بحث به خوبی دنبال نمی‌شد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: کار ارزشمند مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جدید به «رونق تولید» یک نوید برای ما بود که مسائل مربوط به این حوزه با جدیت بیشتری در کشور و استان دنبال شود و اگر تاکنون بحث تولید به صورت ضمنی دنبال می‌شد، اکنون وظیفه شرعی است که بعد از این باید به عنوان وظیفه شرعی صریح به این موضوع نگاه کنیم.
فدایی تصریح کرد: یکی از کارهایی که می‌شد انجام داد، بنده بعد از پیام رهبر انقلاب، نامه‌ای به مدیران و بانک‌های استان کرمان ارسال و 6 محور را در زمینه رونق تولید را مشخص کردیم که برنامه‌ها براین اساس تنظیم و دنبال شود تا به نتایج پیش‌بینی شده برسیم.
عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان بیان کرد: باید از سرمایه‌گذاری‌های موجود بیشتر و بهتر استفاده کنیم و نخستین محور کار، افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی موجود است.

60 درصد واحدهای تولیدی استان غیرفعال و نیمه‌فعال

استاندار کرمان با اشاره به اینکه محور دیگر، توجه به واحدهای راکد و نیمه فعال است، عنوان کرد: از یک هزار و 600 واحد صنعتی استان کرمان 700 واحد فعال است و مابقی معادل 60 درصد غیرفعال و نیمه‌فعال هستند یعنی 60 درصد سرمایه‌گذاری استان یا استفاده نمی‌شود و یا استفاده ناقص از آن می‌شود.
وی افزود: این واحدها به دلایل مختلفی با مشکل مواجه شده‌اند که حل برخی از این مشکلات ساده است و منابع مالی و سرمایه در گردش و … از جمله مشکلات است که باید مشخص کنیم تا پایان سال می‌توانیم در حد توان چند واحد را به شرایط مطلوب برسانیم و مدیران باید به برنامه توجه کنند.
فدایی با اشاره به اینکه برخی موارد عملی است اما کوتاهی می‌کنیم و باید جدی کار کنیم، افزود: باید نسبت به مسائل استان یک دیدگاه داشته باشیم که اگر نباشد، تعامل و هم افزایی شکل نمی‌گیرد. اگر کارهای یکدیگر را خنثی نمی‌کنیم، کمک هم نمی‌کنیم.
وی تصریح کرد: اگر در جلسات نظر مخالفی وجود دارد، باید مطرح شود وقتی کسی چیزی نمی‌گوید فکر می‌کنیم موافق هستند.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه تا وقتی دیدگاه‌ها در خصوص مسائل توسعه استان یکی نشود، رشد و توسعه وجود نخواهد داشت، گفت: رونق تولید یعنی یکسری اقدامات عملی که همه چیز فراهم است و درخواست داریم مدیرانی که نظر مخالفی دارد و البته نظرشان محترم است، اگر نمی‌تواند فکرش را اصلاح کند، اجازه بدهد فرد دیگری در این برهه مهم که نیاز به هم افزایی و همکاری داریم، بدهد تا همکاری صورت بگیرد.

تسریع در به بهره‌برداری رساندن واحدهای نیمه‌تمام

فدایی اظهار کرد: تسریع در به بهره‌برداری رساندن واحدهای نیمه‌تمام محور دیگر برنامه‌های سال جدید است که متاسفانه در خیلی از واحدها زمان‌بندی اعلام شده رعایت نشده است.

وی تصریح کرد: بعد از این سه محور که اولویت اول ماست، با توجه به مزیت‌های نسبی استان و موارد مورد نظر سراغ راه اندازی واحدهای دید می‌رویم.
فدایی با بیان اینکه محور بعدی، توسعه صادرات است و استان کرمان زمینه خوبی برای صدور خیلی از کالاها دارد که برای رونق تولید باید دنبال شود گفت: توسعه شرکت‌های دانش بنیان محور دیگر برنامه‌هایی است که باید تولید را بر مبنای روش‌ها و ابداعات جدید پیش ببریم تا بتوانیم در بازارها رقابت کنیم.
استاندار کرمان در پایان خاطرنشان کرد: برخی نظراتی می‌دهند که انرژی منفی به جامعه منتقل می‌کند که شرایط کار و سرمایه‌گذاری نیست و اصلاً نباید به این نکات منفی توجه کرد و دلیل آن طرح‌هایی است که افتتاح می‌کنیم که در همین شرایط به تولید رسیده‌اند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=26384
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.