تراموا به کرمان می‌رسد؟

سیدمهران عالم‌زاده پیرامون مطالعات صورت گرفته درباره اجرای خط تراموا در کرمان گفت: مطالعات امکان‌سنجی خط ترموا در کرمان باید انجام شود اما از لحاظ هزینه‌ای ترموا به‌صرفه‌تر از راه اندازی خطوط مترو در کرمان است.
به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: در مطالعات طرح توسعه حمل و نقل کرمان راه‌اندازی خطوط ترموا پیشنهاد شده ضمن آنکه باید مدنظر داشت مزایای ترموا از جمله در حمل نقل پاک، ایمنی و در بالاتر بودن سرعت حمل و نقل؛ از خطوط BRT (سامانه اتوبوس تندور) در کرمان بیشتر است.
شهردار کرمان با بیان این مطلب که مطالعات خطوط BRT و ترموا در حال انجام است، اظهار کرد: هر زمان که مطالعات جامع حمل و نقل در این زمینه انجام شود، با توجه به مطالعات و براساس مزیت‌ها یکی از حمل و نقل‌های BRT یا ترموا در کرمان اجرایی خواهد شد.
براساس این گزارش، پیش از این شهردار کرمان درباره اجرای پروژه BRT یا تراموا در کرمان در دیدار اعضای شورای شهر با استاندار کرمان گفته بود: تیمی از تهران برای بحث اجرای خطوط تراموا به کرمان سفر خواهند کرد که در این زمینه نیز بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که می توان با 120 میلیارد تومان از فرودگاه تا میدان شهداء خط تراموا اجرا کرد.
به گزارش ایسنا، با وجود اینکه ممکن است هزینه احداث تراموا از احداث خطوط اتوبوس و برقی کردن آنها بیشتر باشد اما تراموا زیبایی شهر را دوچندان کرده و در شهرهایی که توریست پذیر است نیز می‌تواند به عنوان جاذبه گردشگری مورد استفاد قرار گیرد؛ ضمن اینکه استفاده از تراموا باعث کاهش آلودگی هوا نیز خواهد شد.
از طرفی عمر مفید BRT  بین ۷تا ۱۰ سال بوده درحالی که عمر مفید تراموا بالای ۳۰ سال است. همچنین هر رام تراموا می‌تواند حداقل ۳۰۰ نفر را جابه‌جا کند که در مقایسه با اتوبوس تعداد بالایی است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت تراموا به عنوان مد حمل و نقلی مزایای بسیاری دارد و در بلند مدت نیز آثار مثبتی بر افزایش کیفیت ناوگان حمل و نقل عمومی و افزایش کیفیت زیست مردم  خواهد گذاشت
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=27096
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.