رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان:


تعداد زیادی از بیماران بستری کرونا در کرمان، ساکنین جنوب و شرق استان هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تعداد زیادی از بیماران مبتلا به کرونا و بستری در بیمارستان ها، ساکنین منطقه جنوب و شرق استان هستند و از ۲۰۳ بیمار بستری در بیمارستان افضلی پور، ۵۳ نفر مربوط به جیرفت، بم و سیرجان است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، حمیدرضا رشیدی نژاد پیش از ظهر امروز هشتم خردادماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: بیماران بستری در بیمارستان های استان کرمان به ۶۴۰ مورد رسیده بود که آخرین عدد در شب گذشته ۸۲۰ بیمار بستری را نشان می دهد و پنج درصد این آمار مربوط به حوزه علوم پزشکی کرمان است.

وی افزود: تعداد زیادی از بیماران مبتلا به کرونا و بستری در بیمارستان ها، ساکنین منطقه جنوب و شرق استان هستند و از ۲۰۳ بیمار بستری در بیمارستان افضلی پور، ۵۳ نفر مربوط به جیرفت، بم و سیرجان است.

رشیدی نژاد تصریح کرد: در هفته گذشته شهر قرمز در استان کرمان نداشتیم و اکنون سه شهر با وضعیت قرمز داریم و دو استان همجوار ما وضعیت نامناسبی دارند و قطعا مراودات و ترددهایی که وجود دارد، موجب می شود وضعیت شهرستان های جنوبی ما در معرض خطر باشد.

وی بیان کرد: تقاضا داریم فرمانداران این مناطق توجه ویژه داشته و از تجمعات پرهیز شود و در رفت و آمدها در تعطیلات پیش رو به ویژه از سمت استان هرمزگان دقت شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه تاکید داریم روسای دانشگاه ها و مراکز بهداشتی آمادگی در شهرستان ها بدهند که بیمارستان های این مناطق آماده باشند، گفت: وظیفه داریم در حوزه درمان و بهداشت آمادگی داشته و توقع داریم ادارات و مسئولان اصناف گروه بندی را رعایت کنند.

وی افزود: پیش بینی خوبی نداریم و سیستان و بلوچستان دارد پیک می زند و شیب صعودی قابل توجهی دارد و در هرمزگان نیز وضعیت بستری کرونا خوب نیست و در کرمان این وضعیت آغاز شده و امیدواریم وضعیت سینوسی باشد و جنوب استان مشابه سال گذشته نشود.

رشیدی نژاد تصریح کرد: درخواست داریم اماکن ورزشی تا زمانی که در این ناپایداری قرار داریم، بسته بمانند.

به گزارش ایسنا، دکتر”حسین صافی زاده” معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: در مجموع نوسانات بستری های مشکوک و قطعی کرونا در استان کرمان وجود دارد و می توان گفت عملا از پیک قبلی خارج نشده ایم.

وی افزود: تعداد مرگ و میر در هفته گذشته در استان کرمان کمتر شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=71549
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.