نحوه دریافت وام فرزندآوری تشریح شد؛


حذف کارت پایان خدمت از شروط دریافت وام فرزندآوری

 وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ در مقایسه با سال گذشته، تغییراتی مانند افزایش مبلغ و حذف کارت پایان خدمت به‌عنوان یکی از شروط دریافت وام را دارد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، طبق اعلام بانک مرکزی، مشمولان وام فرزندآوری، والدین فرزندان متولدین یکم فروردین ۱۴۰۰ به بعد هستند و شروع اقساط آن با شش ماه دوره تنفس آغاز می‌شود. همچنین کارمزد این وام چهار درصد به‌صورت سالانه است.

وثیقه موردنیاز برای دریافت این وام شامل یکی از موارد داشتن حساب یارانه، سهام عدالت، سفته یک نفر ضامن و یک نفر بستگان درجه اول می‌شود.

همچنین داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت این وام الزامی نیست.

مبلغ وام و مدت بازپرداخت آن

بازپرداخت اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳ متناسب با حجم مبلغ دریافتی محاسبه می‌شود.

براین‌اساس، مبلغ وام فرزندآوری ۱۴۰۳ به‌ازای فرزند اول ۴۰ میلیون تومان (سه‌ساله)، فرزند دوم ۸۰ میلیون تومان (چهارساله)، فرزند سوم ۱۲۰ میلیون تومان (پنج‌ساله)، فرزند چهارم ۱۵۰ میلیون تومان (شش‌ساله) و برای فرزند پنجم به بعد ۲۰۰ میلیون با بازپرداخت هفت‌ساله در نظر گرفته شده است.

نحوه مراجعه و دریافت

والدین می‌توانند برای دریافت این وام ابتدا با مراجعه به آدرس www.ve.cbi.ir، در سامانه بانک مرکزی ثبت‌نام کرده و در مرحله دوم کد رهگیری از سامانه را دریافت کنند.

پس از دریافت کد رهگیری، ۱۲ روز فرصت دارند به بانک مراجعه کرده و پس از مراجعه به بانک متقاضیان برای تکمیل مدارک ۶۰ روز فرصت دارند تا مدارک موردنیاز را ارائه دهند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=116686
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.