حمایت کمیته امداد کرمان از ۱۹ هزار مادر باردار و کودک مبتلا به سوءتغذیه

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: هم‌اکنون ۱۱ هزار و ۸۰۰ کودک مبتلابه سوءتغذیه و ۷۵۵۸ مادر باردار و شیرده از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند هستند.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، یحیی صادقی امروز ۱۰خردادماه با اشاره به حمایت از ۱۱ هزار و ۸۰۰ کودک مبتلابه سوءتغذیه و ۷۵۵۸ مادر باردار و شیرده توسط کمیته امداد استان کرمان اظهار کرد: هدف از این کار ارتقاء وضعیت تغذیه مادران شیرده و باردار و کودکان دچار سوءتغذیه زیر پنج سال است و رویکرد اصلی کمیته امداد، آموزش شیوه‌های ارتقاء کیفیت مراقبت از مادران باردار، شناسایی زودهنگام مادران مبتلابه سوءتغذیه و اجرای موفق طرح توزیع سبد غذایی سالم و کامل است.

وی بیان کرد: آن دسته از مادران دچار سوءتغذیه که از طریق مراکز بهداشتی به کمیته امداد معرفی می‌شوند می‌توانند به فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه و به میزان ۱۰۰ هزار تومان کالا خریداری کنند.

صادقی ادامه داد: مادران باردار از ابتدای ماه چهارم بارداری تا ۲۴ ماه پس از زایمان، مشمول بهره‌مندی از مزایای این طرح خواهند شد تا بدین ترتیب، دوره بارداری و شیردهی موفقی را سپری کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان افزود: کودکان دچار سوءتغذیه نیز توسط مراکز بهداشت و درمان استان شناسایی و به کمیته امداد معرفی می‌شوند و این نهاد برای رفع سوءتغذیه این کودکان نیز ماهیانه کارت‌های سبد غذایی به ارزش ۱۰۰ هزار تومان جهت خرید از فروشگاه صادر می‌کند و سبد غذایی شامل برنج، ماکارونی، عدس، پنیر، مرغ، خرما، روغن، نخود، لوبیا، تن ماهی، سویا و … است که ماهانه بین مادران باردار و شیرده و کودکان سوءتغذیه توزیع می‌شود.

وی در خصوص اجرای طرح “هم‌سفره” با رویکرد تلاش در جهت رفع سوءتغذیه کودکان زیر ۵ سال گفت: این طرح به‌منظور تأمین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند که سرپرست آن‌ها توانایی مالی کافی را ندارند اجراشده است.

صادقی با اشاره به اینکه سوءتغذیه این کودکان در صورت بی‌توجهی می‌تواند در آینده بیماری‌ها و ناهنجاری‌های زیادی در پی داشته باشد، تأکید کرد: برای تأمین مواد خوراکی موردنیاز هر کودک، حساب بانکی ویژه‌ای افتتاح‌شده که سقف برداشت ماهیانه سرپرست خانواده برای هر کودک، معادل تهیه یک سبد غذایی است که تنها جهت خرید اقلامی که مصرف آن‌ها برای کودک مفید و ضروری است امکان خرید وجود خواهد داشت تا از این طریق مواد ضروری موردنیاز رشد کودکان با نظارت این نهاد تأمین شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=71699
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.