خطر فیشینگ کاربران تلفن همراه را تهدید می‌کند

رییس پلیس فتا استان کرمان گفت: دارندگان تلفن همراه حواسشان به کلاهبرداران باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان گزارش داده؛ امین یادگارنژاد عنوان کرد: اخیرا پیامکی برای برخی از شهروندان با متن

 “مشترک گرامی دستگاه شما قانونی است، ولی فعال نشده برای جلوگیری از قطع شدن شبکه موبایل تا ۲۴ ساعت جهت فعال سازی اقدام کنید hamta.cc ” ارسال می‌شود.

وی افزود: در آن سایت مذکور با نام سامانه همتا شبیه سازی شده و در هنگام وارد کردن اطلاعات مربوطه ابتدا مبلغی به منظور کارمزد دریافت، که اطلاعات کارت بانکی شهروندان را دریافت می‌کنند.

رییس پلیس فتا استان کرمان گفت: کاربر از طریق لینک موجود در این پیامک‌ها به صفحه‌ای شبیه به سامانه اینترنتی گمرک همتا و سپس به صفحه‌ای هدایت می‌شود که ظاهر آن شبیه درگاه‌های پرداخت است و مشخصات کارت بانکی از کاربر دریافت و نهایتا در دام فیشینگ گرفتار می‌شود.

یادگارنژاد ادامه داد: در صورت مراجعه به لینک جعلی ارسالی و درج اطلاعات کارت بانکی هرچه سریعتر به بانک و یا اپلیکیشن بانک مربوطه مراجعه و نسبت به تغییر رمز دوم حساب و یا مسدود سازی اقدام کنید.

وی می گوید: بهترین و مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام این نوع کلاهبرداران، مراجعه به بانک و فعال کردن رمز پویا برای حساب‌های بانکی است.

این مقام انتظامی با اشاره به سرقت اطلاعات بانکی شهروندان هشدار داد: به هیچ عنوان فریب پیامک‌های دروغین را نخورید و در صورتی که به هر علت، با ورود به سایت‌های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را درج کردید بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهید.

یادگارنژاد به شهروندان توصیه کرد: از سه روش زیر می‌توان با سامانه همتا ارتباط برقرار کرده و فرآیند فعال سازی دستگاه و یا انتقال مالکیت را انجام داد:

۱. سایت اینترنتی به آدرس www.hamta.ntsw.ir

۲. کد دستوری #۷۷۷۷*

۳. اپلیکشین همتا

این مقام مسوول بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویداد‌های سایبری را از این سایت دریافت کنند.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=41170
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.