در حال ورود به موج جدید کرونا هستیم/ضرورت تکمیل پوشش واکسیناسیون

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه در حال ورود به موج جدید هستیم گفت: در روزهای اخیر با افزایش موارد مراجعه و مثبت شدن تست افراد مواجه هستیم و یکی از مسائل بسیار مهم در این دوره تکمیل پوشش واکسیناسیون است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، حسین صافی‌زاده بیان کرد: در بخش سرپایی نسبت به دو هفته گذشته تقریبا موارد مراجعه ۵۰ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در بخش بستری هم شاهد افزایش موارد هستیم و از طرفی میزان موارد مثبت و مثبت‌شدن تست‌هایی هم که از مراجعه کنندگان می گیریم افزایش یافته به طوری که در بخش سرپایی موارد مثبت حدود ۵۰ درصد افزایش داشته و آمار موارد مثبت در تست های انجام شده از ۱۳ درصد در هفته گذشته به ۲۵ درصد افزایش یافته است.

صافی‌زاده ادامه داد: تعداد مبتلایان مثبت در بخش بستری  نیز از ۱۲ درصد به ۱۵ درصد افزایش یافته است. با توجه به شرایط ذکر شده و افزایش موارد کرونا با سویه امیکرون در کشور و همچنین شناسایی موارد امیکرون در استان و افزایش موارد این سویه طی روزهای اخیر به نظر می رسد در حال ورود به موج جدید هستیم که اگر رعایت نکنیم میزان مبتلایان بسرعت افزایش می یابد.

وی بهترین و منطقی ترین اقدام در این شرایط را رعایت شیوه نامه های بهداشتی دانست و گفت: سعی کنیم ورود به موج جدید را به تعویق بیندازیم و یا از حجم موارد ابتلا کاهش دهیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: علاوه بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی یکی از مسائل بسیار مهم تکمیل پوشش واکسیناسیون است و  همه افراد بالای ۱۸ سال که دو نوبت واکسن دریافت کردند و سه ماه هم از نوبت دوم گذشته باشد باید برای دریافت نوبت سوم واکسن اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر  ۱۸ درصد از جمعیت هدف که افراد بالای ۱۲ سال می باشند، در دانشگاه علوم پزشکی کرمان دز سوم را دریافت کردند که این تعداد حدود ۵۰ درصد از کسانی هستند می توانستند دز سوم را دریافت کنند و تقریبا نیمی از آنها هنوز مراجعه نکردند، انتظار می رود این افراد برای تکمیل واکسیناسیون در اسرع وقت اقدام کنند.

صافی‌زاده تأکید کرد: تجارب کشورهای دیگر نشان داده افرادی که سه نوبت واکسن دریافت کرده‌اند به مراتب وضعیت بهتری داشتند و تعداد مبتلایان کمتر بوده و در صورت ابتلا، شدت علائم در آنها کمتر بوده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=84082
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.