رفع مشکلات اقتصادی نیازمند نگاه راهبردی است

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در نشست مشترک با معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ضمن تجلیل از خدمات و زحمات انجام شده در این معاونت برای رفع محرومیت در کشور افزود: اقدامات مثبت صورت گرفته طی سال های اخیر بیانگر اهتمام جدی دولت ها برای حل مشکلات مناطق محروم است که با رهنمودهای امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی همخوانی دارد.
وی ادامه داد: اقدامات انجام شده نیازمند نگاه جدیدی است که بتواند با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های مناطق محروم کشور و با مدیریت علمی و تخصصی تبدیل به شرایط مطوبی در این مناطق شود.
پورابراهیمی اشاره کرد: رویکرد جدید حتما مبتنی بر بودجه ها نیست و اعداد و رقم های بودجه بخشی از توانمندی هایی است که دولتی می تواند در این حوزه هزینه کند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه های دیگر مانند آموزش، مهارت افزایی، استفاده از ظرفیت معین های اقتصادی که نمونه آن در قلعه گنج انجام شد و توانسته این منطقه را از محرومیت خارج کند، نمونه هایی از اقداماتی است که می تواند در شرایط کنونی انجام شود.
پورابراهیمی ادامه ابراز امیدواری کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با مجموعه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور مباحثی مرتبط با تبیین راهبردهای افزایش توانمندی های اقتصادی مناطق محروم را به عنوان راهبرد اصلی نظام جمهوری اسلامی در دستور کار خود قرار دهد و این کار را پیگیری کند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نیز از پورابراهیمی به دلیل پیگیری های مجددانه در حوزه مباحث مختلف اقتصادی کشور بویژه کمک به حل مشکلات مناطق محروم قدردانی کرد.
در این جلسه موضوعاتی مربوط به بودجه مناطق محروم کشور و لزوم افزایش آن در بودجه سال 98 مدنظر قرار گفت.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ضمن استقبال از پیشنهاد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس برای تشکیل نشست مشترک این کمیسیون و تبیین مدل اقتصاد مقاومتی اعلام آمادگی کرد بزودی نشست مشترک را در حوزه معاونت ریاست جمهوری برگزار کند و موضوعات مربوط به مدل های جدید توسعه مناطق محروم را در دستور کار خود با هماهنگی مجلس انجام دهد.
پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با دعوت از دکتر امید برای حضور در حوزه انتخابیه کرمان و راور ابراز امیدواری کرد با حضور وی در استان کرمان شاهد استمرار اقدامات مثبت این معاونت در بخش های مختلف باشیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=22986
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.