در کرمان صورت گرفت؛


ساخت مستند با موضوع نقش شهید سلیمانی و رزمندگان کرمان در دفاع مقدس

سرهنگ مهدوی فرد از ساخت مستندی درباره نقش شهید سلیمانی و رزمندگان کرمان در عملیات‌های فتح المبین و والفجر ۸ خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ محمود مهدوی فرد، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان امروز ششم مهرماه در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری بین پژوهشکده مکتب حاج قاسم و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمان گفت: علی رغم زحمات زیادی که در طول سال‌های بعد از دفاع مقدس در استان کرمان کشیده شده است، کار علمی درباره شهدا کم انجام شده و کار تحقیقاتی کاملی صورت نگرفته که با کار امروز؛ یعنی انعقاد تفاهم نامه همکاری با پژوهشکده مکتب حاج قاسم این حوزه نیز سرانجام خواهد گرفت.

او با بیان اینکه این تفاهم نامه در ۱۱ ماده تدوین شده و کار‌های بزرگ، پیچیده و مفیدی را در دستور کار دارد، افزود: در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های علمی، فرهنگی، هنری و پژوهشی با پژوهشکده همکاری خواهیم داشت.

سرهنگ مهدوی فرد بیان کرد: امسال برای نخستین بار در هفته دفاع مقدس، تحقیق و پژوهشی درباره نقش شهید سلیمانی و رزمندگان استان کرمان در عملیات‌های فتح المبین و والفجر هشت انجام شده و مستندی ساختیم که هفته آینده از شبکه‌های سراسری رسانه ملی در قالب ۲ مستند ۴۰ دقیقه‌ای پخش خواهد شد.

حجت الاسلام قراری، رییس پژوهشکده مکتب حاج قاسم در دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در این مراسم گفت: پژوهشکده مکتب حاج قاسم در مجلس شورای اسلامی مصوب و ذیل دانشگاه شهید باهنر کرمان تعریف شده است.

او افزود: پنج گروه پژوهشی این پژوهشکده، شامل: امنیت، دفاع و مقاومت؛ ادبیات و تاریخ مقاومت، هنر و توسعه فرهنگی اجتماعی؛ جغرافیای سیاسی و توسعه سیاسی؛ اقتصاد مقاومتی و مدیریت انقلابی؛ زنان و خانواده، سبک زندگی و تمدن نوین اسلامی است و هم ابعاد زندگی و شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را در برمی گیرد.

حجت الاسلام قراری تصریح کرد: اولویت اول پژوهشکده، تولید کتاب و منابع دست اول برای پژوهشگران است که برای تدوین پایان نامه و مقاله در دانشگاه‌ها استفاده شود و تفاهم نامه همکاری امروز، بدین منظور بین پژوهشکده مکتب حاج قاسم و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان منعقد می‌شود.

رییس پژوهشکده مکتب حاج قاسم بیان کرد: اولویت کار‌ها و نخستین اقدام ما، طرح پژوهشیِ نیازسنجی و اولویت بندی پروژه‌های پژوهشی مرتبط با نقش شهید سلیمانی در هشت سال دفاع مقدس خواهد بود.

او با اشاره به اینکه حاج قاسم در سه دوره دفاع مقدس، امنیت جنوب شرق و سپاه قدس نقش داشته است، افزود: طرح اول، نقشه راه ما برای پژوهش درباره نقش شهید حاج قاسم سلیمانی در هشت سال دفاع مقدس است.

قراری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ویژگی‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: مکتب حاج قاسم همان مکتب اسلام، مکتب امام حسین (ع) و مکتب امام خمینی (ره) است و امیدواریم با این اقدامات بتوانیم برای شناساندن این مکتب گام برداریم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=77516
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.