سهمیه ۳ درصدی معلولین در استخدامی‌های کشور/ استاندار کرمان به طور خاص معلولان را حمایت کند

مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولین از لحاظ سهمیه استخدام سه درصدی معلولان در استخدامی‌های کشور خبر داد.

ایسنا گزارش داده؛ علی همت محمودنژاد درباره سهمیه استخدام سه درصد معلولان گفت: این سهمیه به صورت جداگانه به بهزیستی داده می شود و بعد از این در استخدامی های کشور سهمیه معلولان حتما لحاظ می شود.

وی افزود: تمام تلاش ما بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان است که متاسفانه مقاومت هایی وجود دارد و با توجه به مشکلات خاص کشور  و سخت شدن تامین بودجه، مشکلاتی در این زمینه برای معلولان نیز به وجود آمده است.

مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولین اظهار کرد: علی رغم مشکلات مالی، امسال هزینه افراد دارای ضایعه نخاعی را از ۲۰۰ هزار تومان به بیش از ۵۰۰ هزار تومان افزایش دادیم.

او با اشاره به اینکه مشکلات افراد دارای معلولیت بسیار زیاد است، گفت: ۱۱۰۰ میلیارد تومان برای قانون حمایت از معلولان در نظر گرفته شده که انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه آن را کامل پرداخت کند.

محمودنژاد ادامه داد که با توجه به مشکلات معلولان به ویژه در استان کرمان که از نظر مالی وضع بسیار پایینی دارند دولت باید کمک کند.

وی با اشاره به لزوم تامین وسایل توانبخشی و امکانات برای ورزشکاران پارالمپیک ۲۰۲۰ که کرمان نیز سهمیه دارد، به صراحت گفت: سرانه نگهداری افراد دارای معلولیت خیلی بالاست و مدیران استان کرمان برای حل مشکلات تلاش می کنند اما باید با توجه به اینکه بهزیستی سازمان ۱۰۰ درصد حمایتی است بودجه این سازمان کامل اختصاص پیدا کند.

مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور  بیان کرد: در سال قبل ۱۶ درصد با انقباض بودجه بهزیستی مواجه شدیم که این مسئله مشکل ایجاد می کند.

وی می گوید: درخواست ما از استاندار کرمان این است به طور خاص معلولان و بهزیستی را که دست تنهاست، حمایت و براساس ماده ۸ قانون معلولان در زمینه استفاده رایگان افراد دارای معلولیت از فضاهای ورزشی ادارات دستور قطعی صادر کند.

وی عنوان کرد: باید همه کمک کنیم مردم آگاهی بیشتری نسبت به مشکلات معلولان داشته و مسوولان برای رفع مشکل گام های موثری بردارند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز در جمع خبرنگاران بیان کرد: یکی از مواردی که درخصوص افراد دارای معلولیت نیاز است توجه شود، مشارکت همه اعضای جامعه بوده و یکی از جنبه های مسئولیت اجتماعی، شناخت وظیفه و اجرای آن است.

عباس صادق زاده افزود: یکی از مشکلات معلولان، مناسب سازی محیط و عدم امکان حضور راحت در مکان های عمومی است که همایشی با حضور اعضای شوراهای شهر و روستای استان برگزار کرده ایم تا آگاهی در زمینه حقوق افراد دارای معلولیت صورت بگیرد و در برنامه ریزی ها حداقل مناسب سازی را رعایت کنند.

وی با اشاره به بررسی مطالبات و مشکلات معلولان استان با حضور مشاور رییس سازمان بهزیستی گفت: ممکن است بخشی از مسائل در بدنه دولت یا بخشی در استان قابل حل باشد ضمن آنکه بخشی از موارد نیز مربوط به بودجه است.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=40511
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.