عدم پاسخگویی مدیر بیمارستان شفا

چندی پیش یکی از مخاطبان سایت «کرمان نو» درتماس با ما گفت که مدتی در بخش مغز و اعصاب ۲ بیمارستان شفا بستری بوده است. «فاطمه منصوری» افزود در این بیمارستان امکان انجام ام آر آی وجود ندارد و بیماران برای انجام این آزمایش به کلینیک بعثت اعزام می شوند. وی ادامه داد که برای اعزام  ۸-۵ بیمار از یک آمبولانس استفاده می شود، اما هزینه آمبولانس

خلاصه پرونده یکی از بیماران بیمارستان شفا
خلاصه پرونده یکی از بیماران بیمارستان شفا

را از هر بیمار جدا جدا و به صورت کامل یعنی ۵۵هزار تومان دریافت می کنند.

این شهروند از این موضوع به شدت شاکی بود و می گفت اگر چند بیمار با یک آمبولانس جابجا می شوند، باید هزینه آمبولانس بین این بیماران تقسیم شود و منصفانه نیست که از هر بیمار هزینه کامل دریافت شود.

پیگیر این مسئله شدم و با مدیریت بیمارستان دکتر محمد حسین مصدق صدر آبادی تماس گرفتم و موضوع را مطرح کردم. دکتر مصدق توضیح در مورد مسئله را به قرار ملاقات حضوری موکول کردند. با حضور در بیمارستان شفا با او به گفتگو نشستم. دکتر مصدق گفت که در بیمارستان شفا امکان انجام ام آر آی وجود ندارد و تعداد کم آمبولانس ها هم موجب شده که مجبور باشند چند بیمار را با یک آمبولانس منتقل کنند. اما در پاسخ به این سوال که درست است کمبود امکانات وجود دارد، پرسش اینجاست که چرا از هر بیمار هزینه کامل گرفته می شود؟ دکتر مصدق گفت: «با توجه به وجود بخشهای مختلف و تعداد زیاد پرسنل باید بررسی کند و پس از بررسی در این رابطه پاسخگو خواهد بود».

  بعد از گذشت نزدیک به ۱۰ روز و عدم پاسخگویی مجددا با ایشان تماس تلفنی گرفتم، قرار شد هماهنگی انجام دهند تا خبرنگار «کرمان نو» پنجشنبه گذشته یعنی ۱۱ آذر ۱۳۹۵ بتواند در جلسه مدیریت بیمارستان با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی حاضر شود و پاسخ مسئولین را در خصوص مبلغ دریافتی از بیماران بشنود. یعنی در واقع یک مصاحبه رسمی با مدیریت بیمارستان ومسئولان دانشگاه باشد. اما ایشان به قولشان عمل نکردند و ساعت جلسه را اعلام نکردند. در هر صورت سایت «کرمان نو» آمادگی دارد پاسخ مسئولین بیمارستان شفا را در این خصوص منتشر نماید.

2 نظرات
  1. پورایوب می گوید

    دقیقا”ازعدم امکانات بیمارستان نهایت استفاده را میبرند…واین پول های اضافه به جیب چه افرادی میرود؟فکر نکنم دولت بخواهد با پول غیر مشروع خودش را اداره کند افرادی از این مسئله(عدم امکانات)سوئ استفاده میکنند….

  2. کیوان می گوید

    سلام ممنون از پیگیری های شما، لطفا در خصوص بهداشت شهر و استان کرمان هم به مسئولین بهداشتی تذکر دهید، اینقدر سلامت مردم برایشان بی اهمیت نباشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.