فروشگاه‌های کشور به سازمان مالیات وصل می شود

رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تمام فروشگاه‌های کشور از بزرگ و کوچک طی دو سال آینده باید به سازمان مالیاتی وصل شوند.

امیدعلی پارسا، رییس سازمان امور مالیاتی کشور صبح امروز در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: انتظاری که از مجموع ارکان نظام می‌رود این است که در بحث مالیات همکاری کنند.

به گزارش تسنیم او با بیان اینکه مجموعه هزینه‌های عمومی کشور و حقوق و مزایایی که دولت می‌دهد؛ اعم از بازنشستگی، شاغل و مستمری ماهانه حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان است، گفت: تمام مالیاتی که در کشور به‌ طور مستقیم و غیرمستقیم جذب می‌شود ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان است.

پارسا، رییس سازمان امور مالیاتی کشور با عنوان اینکه حدود ۸ درصد درآمد مردم در اختیار حاکمیت قرار می‌گیرد که صرف هزینه‌های کشور می‌شود، بیان کرد: در دنیا این عدد حدود ۳۰ درصد است.

او با اشاره به اینکه درآمد نفت هم کاهش پیدا کرده است و راهی جز درآمد‌های مالیاتی نیست، گفت: مردم باید هزینه‌های جاری اداره خودشان را به ‌نسبت درآمد، ثروت و مصرف خودشان پرداخت کنند.

پارسا با تأکید به اینکه مردم ما عدالت‌جو هستند و اگر ببینند در اخذ مالیات عدالت برقرار است همکاری می‌کنند، افزود: جرم فرار مالیاتی از بدترین جرایمی در دنیا است که گذشت ندارد و خیلی سختگیری می‌کنند؛ اما در کشور ما این‌گونه نیست.

او با ابراز اینکه یکی از مشکلات نظام مالیاتی کشور هوشمند نبودن آن است، گفت: تمام تراکنش‌های بانکی مردم در دنیا برای شفافیت‌سازی اقتصادی در اختیار حاکمیت است.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور با یادآوری اینکه ما مجموع اطلاعات را در اختیار نداریم و این مسئله باعث فرار مالیاتی می‌شود، بیان داشت: تمام فروشگاه‌های کشور از بزرگ و کوچک طی دو سال آینده باید به سازمان مالیاتی وصل شوند.

او با اظهار اینکه تمرکز ما بر ۱۵ و ۲۰ درصد افراد بالای جامعه بر اخذ مالیات است، بیان داشت: انتظار می‌رود استان‌ها نیز در وصول مالیات با ما همکاری کنند.

پارسا با اعلام اینکه با سازمان برنامه و بودجه نیز هماهنگ کردیم و بودجه استان‌ها به وصولی مالیات آن‌ها وصل می‌شود،  تصریح کرد: اگر استان‌ها می‌خواهند اعتبارات عمرانی آن‌ها افزایش پیدا کند باید در اخذ مالیات نیز وصولی داشته باشند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=52391

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.