قاضی ویژه‌ای برای رسیدگی سریع به دعاوی اراضی شهرک چهارده معصوم کرمان تعیین می‌شود

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: قاضی مشخصی برای رسیدگی به دعاوی اراضی چهارده معصوم مشخص می‌شود تا به سرعت به این پرونده‌ها رسیدگی شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان صبح امروز با حضور یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان، سید مصطفی آیت ‌اللهی موسوی معاون امور عمرانی استانداری کرمان، دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان و جمعی از مسئولان استان برگزار شد.

در این جلسه دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با بیان اینکه این جلسه، اولین جلسه‌ای است که با حضور آقای شعرباف شهردار جدید کرمان برگزار می‌شود اظهار داشت: یکی از دستورالعمل ‌های این جلسه در مورد پلاک ۲۹۷۵ از اراضی شهرک چهارده معصوم شهر کرمان است.

یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه موضوع پلاک ۲۹۷۵ شهر کرمان در حاشیه شهر قرار دارد که قبلا در این شورای پیشگیری شده است اظهار داشت: اراضی چهارده معصوم عمدتاً متعلق به شهرداری کرمان است.

وی با اشاره به اینکه برای ساماندهی این قسمت حاشیه ‌ ای از شهر، شهرداری کرمان باید پیشگام باشد و سایر دستگاه‌ها هم همکاری می‌کنند گفت: شهرداری باید طرح جامع ساماندهی حاشیه شهر در قسمت چهارده معصوم را ارائه بدهد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه مخالفتی با تخریب تصرفات انجام شده در شهرک چهارده معصوم نیست و باید انجام شود افزود: شهرداری باید از مالکیت اراضی خود در حاشیه شهر به‌ویژه در پلاک ۲۹۷۵ حفاظت کند.

وی با اشاره به اینکه قاضی مشخصی برای رسیدگی به دعاوی پلاک ۲۹۷۵ مشخص می‌شود که هم اشراف کامل داشته باشد و هم به پرونده‌ها به سرعت رسیدگی شود گفت: ظرف یک ماه آینده باید مصوبات جلسه اجرایی شود تا بعد از آن بحث انشعابات آب، برق و گاز رسیدگی و تعیین تکلیف شود.

موحد با بیان اینکه محله چهار ده معصوم از محله ‌های حاشیه‌ای شهر کرمان است که اراضی این محله متعلق به شهر داری و در مالکیت رسمی شهرداری است افزود: در جلسات قبل مقرر شد، شهرداری کرمان طرح جامعی را در ارتباط با این محله تهیه و اقدامات اجرایی را در جهت ساماندهی آن آغاز کند.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه مصوبات خوبی داشتیم و امیدواریم شهرداری در ارتباط با املاک خود در این منطقه اقدامات صیانتی و حفاظتی خوبی داشته باشد گفت: دستگاه‌های مختلف هم باید با شهرداری همکاری کنند تا در آینده نزدیک شاهد سازماندهی این محله باشیم.

سید مصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون امورعمرانی استانداری کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برای ساماندهی حاشیه شهر کرمان هر آنچه که از دستمان برآید کمک خواهیم کرد گفت: طرحی که بنیاد مسکن در قطعه ۲۹۷۵ داده طرح هادی است و دهیاری الله آباد موظف بر اجرای آن است .

وی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد تصرفات انجام شده در محدوده شهرک چهارده معصوم قابل برگشت است افزود: در شورای تامین هم مصوب شده که با حضور نیروی انتظامی رفع تصرف انجام شده و حصارکشی زمین ‌ های تصرف شده تخریب شود.
سعید شعرباف شهردار کرمان نیز با بیان اینکه شهرداری برای ساماندهی حاشیه شهر در منطقه شهرک چهارده معصوم وارد شده است اظهار داشت: زمین ‌ های خالی شهرداری حصارکشی می‌شود و این کار در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه زمین ‌ هایی در محدوده‌ای وجود دارد که متعلق به شهرداری نیستند گفت: این زمین ‌ها باید هر چه سریع ‌ تر تعیین تکلیف شده و یا در اختیار شهرداری و یا در اختیاری دهیاری الله آباد گذاشته شود.

سید مرتضی حسینی شهردار منطقه سه کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه برای ساماندهی حاشیه شهر کرمان مدیریت واحد لازم است گفت: یکی از ضرورت‌ها برای ساماندهی حاشیه شهر داشتن طرح جامع است که بر اساس آن عمل کرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر با کمک معاونت عمرانی استانداری سه دستگاه کانکس در آن منطقه مستقر می‌شود افزود: حصارکشی زمین ‌ های شهرداری کرمان در این محدوده در دست اقدام است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=83653
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.