لزوم احیای سیل بندها در کرمان

به گزارش کرمان‌نو، رئیس شورای شهر کرمان عصر یکشنبه در نشست عمومی شورای شهر کرمان ضمن ابراز نگرانی از وقوع سیل و ایجاد مشکلات برای بسیاری از هموطنان‌مان در جای‌جای ایران، تاکید کرد: وقوع این حوادث احتمالی می‌طلبد که به کرمان و مشکلات سیل بیشتر بیندیشیم.

فرشاد افزود: در این راستا امروز در معاونت عمرانی جلسه‌ای در این خصوص برگزار و ضعف‌ها شناسایی شد. برای رفع مشکلات برنامه ریزی هایی انجام شد تا اگر چنین حوادثی در کرمان اتفاق بیفتد آمادگی‌های لازم وجود داشته باشد.

رئیس شورای شهر کرمان ضمن تشکر از انتقال منصفانه و صادقانه اقدامات شهرداری در سال گذشته و ایام نوروز امسال از سوی اصحاب رسانه، اظهار کرد: اعضای شورا نیز بسیار همراهی کردند تا بستر آماده شد و برنامه ریزی های شهردار راحت تر صورت پذیرد که خوشبختانه اقدامات خوبی انجام شد.

فرشاد ادامه داد: با توجه به شرایط نامطلوب اقتصادی، سه پروژه بزرگ در شهر کرمان به بهره‌برداری رسید و در کنار آن شاهد اجرای پروژه‌های کوچک‌تر در سطح شهر بودیم.

رئیس شورای شهر کرمان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه سال گذشته سال ساماندهی و تثبیت شهرداری بود که خوشبختانه بخش زیادی از دیون پرداخت و حقوق کارکنان شهرداری به روز شد، اظهار کرد: امسال شرایط برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام گذشته و اجرای پروژه‌های جدید مهیا است.

فرشاد تاکید کرد: بدون شک اعضای شورا همانند گذشته و با وقت بیشتر همیاری و کمک خواهند کرد.

راه‌اندازی شهرداری بافت قدیم

در ادامه این جلسه سیدمهران عالم‌زاده نیز ضمن ابراز همدردی با سیل زدگان در کشور، گفت: بر اساس دستور وزارت کشور تعدادی از استان‌ها به عنوان معین معرفی و مقرر شده است تا استان‌های همجوار تمامی کمک‌های خود را به استان‌های معین انتقال و از آنجا به استان‌های سیل زده انتقال یابد.

عالم‌زاده با بیان اینکه شهرداری در حال جمع‌آوری وسایل برای انتقال به این استان‌ها است، افزود: در این راستا موکب شهرداری ظرف دو روز آینده در خوزستان برای طبخ غذا گرم مستقر خواهد شد.

شهردار کرمان در ادامه افزود: ماشین‌آلات و تجهیزات لازم اعلام شده نیز در حال جمع‌آوری بوده و به زودی اعزام می‌شود.

این مقام مسوول در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات شهرداری در سال گذشته و نوروز امسال پرداخت و افزود: در سال گذشته بحث برنامه ریزی، اجرا و نظم دهی به ساختارها، بحث لوایح و خرید نرم افزارها در دستور کار قرار گرفت تا بتوان در سنوات بعد اقدامات خوبی انجام شود.

عالم‌زاده با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت کار شهرداری است، افزود: خوشبختانه سه تقاطع غیر‌همسطح به بهره‌برداری رسید و پل ابوذر نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: سال گذشته ۲۰ پارک کوچک به بهره‌برداری رسید و بوستان شهدای شهرداری نیز اواسط هفته جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

عالم‌زاده اظهار کرد: در راستای نوسازی و ارتقای ناوگان اتوبوس رانی تا کنون دستگاه ۱۰ اتوبوس بهسازی شده است، یک دستگاه اتوبوس گردشگری راه‌اندازی و دو دستگاه اتوبوس برای معلولان آماده سازی شد.

شهردار کرمان با بیان اینکه به شهروندان قول داده بودیم که اقدامات شهرداری برای نوروز امسال متفاوت‌تر از سالهای قبل باشد، افزود: در ایام نوروز امسال هزار و ۵۰۰ ساعت برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری بر اساس سلایق مختلف برگزار شد و هم چنان نیز ادامه دارد.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه این برنامه‌ها با همت و حمایت شورا در تأمین بودجه‌ها اجرایی شد، از همراهی صمیمانه آنها تشکرکرد.

عالم‌زاده از همراهی و همدلی استاندار، نیروی انتظامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و سایر واحدهای شهرداری که در اجرا و برگزاری برنامه‌های نوروزی تشکر و قدردانی کرد.

وی از اصحاب رسانه به دلیل اطلاع رسانی به موقع آنها تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت: این اقدام آنها باعث دلگرمی همکاران در شهرداری شده است.

شهردار کرمان از راه‌اندازی شهرداری بافت قدیم در سال جاری خبر داد و افزود: اجرای طرح مسیر دوچرخه نیز از خرداد امسال کلید خواهد خورد.

در ادامه این جلسه زهرا ایرانمنش عضو شورای شهر کرمان نیز ضمن تشکر از شهردار کرمان به جهت توجه ویژه به برنامه‌های فرهنگی در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی، اظهار کرد: سال گذشته شاهد برگزاری سفره‌های هفت سین متعدد در شهر کرمان نبودیم که وقتی علت را از شهردار کرمان جویا شدیم وی اعلام کرد تا زمانیکه حقوق کارگران را نپردازیم دلیلی برای این هزینه‌ها نیست.

ایرانمنش تشریح کرد: خوشبختانه شهرداری امسال هم حقوق‌ها را پرداخت کرد و هم شاهد تحولی عظیم در شهر بودیم بطوریکه شاهد هستیم با هزینه کم و با صرفه‌جویی همه اقشار را در نظر گرفتند و برای همه آنها برنامه‌های مختلفی تدارک دیدند.

وی با بیان اینکه در نوروز امسال شاهد انفجار فرهنگی در شهر کرمان از سوی شهرداری بودیم، ازشهردار، مدیران و تمامی کارکنان شهرداری و هم چنین روابط عمومی شهرداری و تمامی اصحاب رسانه که پوشش خبری بی‌نظیری داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

منصور ایرانمنش عضو شورای شهر کرمان هم ضمن تشکر از زحمات شهردار و کارکنان شهرداری در حوزه‌های مختلف به خصوص حوزه عمرانی، پیشنهاد داد: به دلیل نگرانی مردم و مسوولان در خصوص سیل، مسیرهایی که در گذشته رودخانه بوده و اکنون وجود خارجی ندارد شهرداری ورود و سیل بندها را احیا کند و مسیرهایی را که نیاز به لایه روبی دارد را در اولویت کاری قرار دهد.

علی‌اکبر مشرفی نیز در ادامه این جلسه ضمن تشکر از شهرداری به جهت اجرای برنامه‌های شاد و متنوع در نوروز امسال، پیشنهاد کرد: این برنامه‌ها در طول سال به ویژه در ماه مبارک رمضان نیز ادامه پیدا یابد.

در ادامه حسین چناریان با بیان اینکه اصلاح ساختار درآمدی و بودجه شهرداری اقدام بزرگی بود که از سوی شهرداری انجام شد، از زحمات شبانه‌روزی شهردار در این خصوص و همچنین برنامه‌های انجام‌شده برای نوروز تشکر کرد و خواستار تداوم آنها در طول سال و در نقاط مختلف شهر شد.

محمدجواد کامیاب نیز در نشست عمومی شورا ضمن قدردانی از شهردار و کارکنان شهرداری، اظهار کرد: در ایام نوروز که همه سرگرم جشن و گردش بودند، مدیران و کارکنان شهرداری درگیر اجرای برنامه‌های شاد و متنوع برای مردم بودند.

سیدمحمدرضا معین‌زاده میرحسینی عضو دیگر شورای شهر کرمان نیز با بیان اینکه در ایام نوروز در برخی مراکز تاریخی در بین مردم حضور داشتم که خوشبختانه رضایت مردم و گردشگران را شاهد بودم، ادامه داد: می‌طلبد امسال در این مسیر محکم‌تر قدم برداریم و در سال‌های بعد بیشتر کار کنیم.

میرحسینی خواستار اجرای برنامه‌های فرهنگی در طول سال در مکان‌های گردشگری و بافت قدیم شهر کرمان شد.

در ادامه این جلسه علی خدادادی نیز ضمن تشکر از شهرداری که شادابی و نشاط را برای مردم و میهمانان نوروزی به ارمغان آورد، به افتتاح بوستان‌های متعدد برای نوروز امسال اشاره کرد و اظهار کرد: اقدامات انجام‌شده در بوستان تمدن کاری نو و زیبا بود که برای اولین بار در شهر کرمان کنده‌کاری مکان‌های تاریخی بر روی آجر در این پارک انجام شده است که از مردم دعوت می‌شود حتماً از این بوستان دیدن کنند.

در ادامه این جلسه علی بهرامی نیز ضمن تشکر ویژه از شهردار کرمان به دلیل اجرای برنامه‌های مختلف در نوروز امسال با رویکرد فرهنگی و مردمی، تصریح کرد: بازتاب و رضایتمندی مردم از اجرای این برنامه‌ها به شورا ثابت شد، اگر برنامه‌های فرهنگی برگزار شود مردم نیز استقبال خوبی خواهند داشت.

بهرامی افزود: همه فعالیت‌های نوروزی با بودجه کمی انجام و خوشبختانه برنامه‌های نوروزی طبق زمان بندی اعلام شده در ایام نوروز برگزار شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=26602
1 نظر
  1. شریفی سیرچی می گوید

    سلام
    خندق بهتر از سیل بند خاکی است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.