ماموریت استان کرمان در «نذر آب 2» به پایان رسید؛ با بهره‌مندی بیش از ۲۲ هزار نفر نیازمند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از بهره‌مندی بیش از ۲۲ هزار نفر نیازمند و محروم از اجرای طرح ملی «نذرآب۲» به اعتبار یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان در مناطق محروم استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، “رضا فلاح” با اعلام این خبر افزود: همزمان با اجرای طرح ملی «نذرآب۲» در مناطقی از کشور، استان کرمان نیز با هدف محرومیت زدایی و کمک به وضعیت بهداشت و سلامت اهالی مناطق محروم استان با اجرای این طرح به مدت ۵ روز به یاری نیازمندان در شهرستان های رودبارجنوب و ریگان شتافته است.

فلاح با اشاره به اینکه بیش از ۲۲ هزار نفر محروم و نیازمند از خدمات این طرح بهره ور شدند، افزود: در بخش حمایتی و معیشتی ۲۰ هزار نفر، در بخش درمانی یک هزار و ۷۰۰ نفر و در بخش فرهنگی با مشارکت تیم سحر ۳۵۰ نفر از خدمات ارائه شده در حوزه های مختلف بهره مند شدند.

وی با اشاره به ارزش ریالی خدمات ارائه شده به اعتبار یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان در طرح ملی نذرآب ۲ در استان خاطرنشان کرد: ۲۶۰ میلیون تومان در حوزه خدمات درمانی، ۵۰۰ میلیون تومان پروژه های عمرانی و ۸۰۰ میلیون تومان شامل سایر خدمات ارائه شده است.

این مقام مسئول با اشاره به همکاری ۶ موسسه خیریه و مردم نهاد در اجرای این طرح در استان کرمان افزود: ۳۰ پزشک و پیراپزشک، ۷۰ عضو داوطلب و پرسنل در مناطق محروم خدمات بهداشتی، درمانی، فرهنگی، حمایتی و معیشتی ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در ادامه اظهار کرد: با پیگیری معاونت امور داوطلبان هلال احمر استان نیز ۲۵ بیمار جهت ادامه درمان به مرکز استان انتقال یافتند.

به گزارش ایسنا، طرح ملی «نذرآب۲» در ۳۰ روستا در بخش های جازموریان، بُرجک کوهستان از شهرستان رودبارجنوب و منطقه دامداری و دهنه عباسعلی در شهرستان ریگان اجرا شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=33939
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.