کیفیت نمایشگاه قربانی بی‌توجهی‌ها می‌شود

محمد سلطانی مدیر اجرایی نماشگاه الکامپ کرمان در گفتگو با خبرنگار «کرمان‌نو» می گوید:نمایشگاه الکامپ باید هر ساله باید با حمایت صاحبان و بانیان این کار نظیر: اتاق ITکرمان،پارک علم و فناوری ،سازمان نظام صنفی اتحادیه صنف کرمان انجام می شد اما متاسفانه تنها لطفشان این بود که جلوی کارمان را نگرفتند.
او ادامه می دهد صنف کرمان پیگیری و همکاری کرد،اما نه صنف و هیچکدام از صاحبان این کار از ما غرفه نگرفتند و توجیه شان نیز بیهوده بود؛حتی بزرگ های این کار و صاحبان فروشگاه های بزرگ در کرمان از آمدن به این نمایشگاه سر باز زدند.
او با تشکر از مهندس فدایی مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی جنوبشرق برای همراهی جهت برگزاری نمایشگاهبیان می کند: از سال ۸۹ که یازدهمین دوره بود و تا امروز که شانزدهمین دوره را برگزار می کنم هیچگاه نظام صنفی و صنف کامپیوتر کرمان در این نمایشگاه ها غرفه نگرفته است حتی حاضر به حضور در غرفه های رایگان ما هم نشدند.
او معتقد است که صنف باید کار اعضا را اجبار کند و یا به نحوی آنها را درگیر کند،درصد تخفیفی برایشان مقرر کند و یا نظام صنفی کارگروه نرم افزار ،اتاق IT را بیاورد که هیچکدام از اینها اتفاق نیوفتاد.
او می گوید :امسال قریب 40 درصد غرفه داران غیر بومی هستند و همین باعث شد تا کرمانی ها هم اندکی راغب به شرکت در این نمایشگاه شوند،اگر همینطور پیش رود سال آینده نزدیک 80درصد غیر بومی خواهند شد، که این موضوع قطعا به ضرر کرمانی ها است،زیرا این نمایشگاه ها فرصتی است تا مردم و سرمایه گزاران آنها را بشناسند و پیشرفت کنند.
به گفته ی این مسئول،متاسفانه همه شرکت ها به هم نگاه کردند و به صورت تقلیدی از حضور در این نمایشگاه خودداری کردند،از نظام صنفی و پارک علم و فناوری انتظار می رفت تا یا تشویق و یا اجباری برای آنها در نظر می گرفت تا آنها برای حضور در نماشگاه راغب می شدند.
سلطانی ابراز کرد:عموما بخش کامپیوتر نمایشگاه ها که از اسم الکامپ میتوان فهمید که به کامپیوترمربوط است پرنگ تر می باشد اما این بخش تنها ۵ الی۱۰ درصد این نمایشگاه را شامل می شد،اما کاش این نمایشگاه در بحث کامپیوتر قوی تر بود.
او ادامه می دهد:شرکت های نو بنیاد حدود ۳۰ درصد این نمایشگاه را تشکیل می دهند و استارت آپ ها در الکامپ ۹۵ نقش بسزایی را ایفا می کنند منتهی با حمایت های شخصی خودم و بدون حمایت هیچ ارگانی حضور پیدا کردند.
او بیان می کند:پارک علم و فناوری نه خود غرفه دارد و نه هیچ یک از اعضایی که در نمایشگاه سال گذشته ما بودند چون از جایی حمایت مالی نشدند نتوانستند در این نمایشگاه شرکت کنند.
سلطانی می گوید:شرکت ماشین های اداری چه به اصرار و چه خواهش حاضر به حضور در نمایشگاه نشدند و جای خالیشان احساس می شود.
او ادامه داد :که امسال بخش الکترونیک این نمایشگاه قوی تر است و قریب ۳۰ الی ۴۰ درصد نمایشگاه را شرکت های امنیتی خصوصا در بحث دوربین ها تشکیل می دهند.
او که تجربه برگزاری این نمایشگاه را دارد، ادامه می دهد که هر سال که می گذرد با اینکه به فصل اوج سرما نزدیک می شویم و راه محل برگزاری نمایشگاه تا شهر نسبتا دور است اما استقبال مردم بیشتر و گرم تر می شود؛ما از مردم راضی تر از مسئولین و مامورین هستیم، آنها ما را در این هوای سرد تنها نگذاشتند و اسقبال گرمشان باعث دلگرمی ما بود.
به گفتهِ ی این مسئول برآوردشان از بازدید در طی این دو روز از این نمایشگاه بیش از بیست هزار نفر است.
نمایشگاه الکامپ، از ۱۳الی ۱۶ بهمن ماه با ۷۶ غرفه در محل دائمی برگزاری نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق برپا خواهد بود.
این نمایشگاه روز شنبه شانزدهم بهمن به کار خود خاتمه خواهد داد.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=9688
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.