امدادرسانی به بیش از ۲۰ هزار تن در سیل و آبگرفتگی‌های اخیر در استان کرمان

رضا فلاح با اعلام این خبر بیان کرد: ۴ هزار و ۴۲۶ خانوار در طی چهار ماه گذشته در بیش از ۹۵ شهر، روستا و محورهای مواصلاتی در بارندگی های اخیر دچار حادثه شدند.
به گزارش ایرنا، وی با اشاره به اینکه ۱۹ شهرستان درگیر سیل و آبگرفتگی شدند، افزود: ۲۰ هزار نفر توسط نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در سطح استان امدادرسانی شده اند و ۶۶۶ نفر نیز اسکان یافته اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در ادامه به حضور تیم ها و نیروهای عملیاتی در امر کمک رسانی به آسیب دیدگان از سیل اشاره کرد و گفت: ۱۵۲ تیم در قالب ۶۰۱ نیروی عملیاتی توسط ۱۴۳ دستگاه آمبولانس، خودروی نجات، خودروی کمک دار سبک و سنگین در این عملیات حضور یافتند.
وی با اشاره به بکارگیری یک فروند بالگرد در طی ۲ عملیات امدادهوایی در شهرستان های رودبارجنوب و شهداد که دچار سیل و آبگرفتگی شده بودند، افزود: مدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر توسط ۳۰ دستگاه موتور پمپ لجن کش موفق به تخلیه آب از منازل و سطح شهرها شدند.
فلاح در پایان با اشاره به توزیع اقلام امدادی به آسیب دیدگان از سیل خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۵۸۵ تخته پتو، یک هزار و ۷۴۳ تخته موکت، ۴ هزار و ۸۲۸ کیلوگرم نایلون، ۳ هزار و ۷۷۳ بسته غذایی، ۲ هزار و ۱۸۱ بطری آب معدنی، یک هزار و ۶۶۴ قوطی کنسروجات، یک هزار و ۲۲ قرص نان، ۳ هزار و ۶۷۳ کیلوگرم برنج و سایر اقلام زیستی، پوشاک و … در مناطق آسیب دیده از سیل توزیع شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.