آغاز صدور اسناد مالکیت املاک و اراضی روستایی در سیرجان

مدیر بنیاد مسکن شهرستان سیرجان از آغاز عملیات نقشه برداری و اجرای قانون الحاق جهت صدور اسناد مالکیت اراضی و املاک فاقد سند مالکیت در ۲۲ روستای شهرستان سیرجان خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، بهنام سلاجقه گفت: به منظور توسعه پایدار روستاها، عملیات نقشه برداری و اجرای قانون الحاق جهت صدور اسناد مالکیت اراضی و املاک فاقد سند مالکیت در ۲۲ روستای شهرستان سیرجان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی لازم جهت تحویل ۱۰۰۰ جلد سند تک برگ کاداستر به مالکین در سال جاری انجام شده است،افزود: مالکین دارای اسناد دفترچه ای در شهر بلورد و روستاهای محمودآباد،فخرآباد و دارستان می توانند با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستان نسبت به تک برگ نمودن اسناد خود اقدام نمایند.

مدیر بنیاد مسکن سیرجان از اهمیت صدور سند در این شهرستان اشاره کرد و گفت: از مزایای صدور سند می‌توان به جلوگیری از مهاجرت روستاییان، مستند شدن املاک، مشخص شدن مالکیت‌ها، استفاده از اسناد برای اخذ تسهیلات ساخت مسکن و کارآفرینی ، استفاده از اسناد برای ضمانت‌های حقوقی و قضایی و کاهش نگرانیها در خصوص تغییر مالکیت اشاره داشت.لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=88511
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.