مشکلات شرق استان از زبان فرماندار بم

فرماندار بم: صنعت خودروسازی بم نیاز به نقدینگی و تسهیلات بیشتر، جهت نگه‌داشتن نیروهای خود دارد.

فرماندار بم در جلسه شورای اداری امروز در خصوص مشکل خسارت ۷۰درصدی نخلستان‌های بم صحبت کرد و ادامه داد: شهرستان‌های شرقی استان سالیانه حدود ۲۰۰هزار تن خرما تولید می‌کنند و این منطقه به عنوان قطب خرمای کشور به حساب می‌آید. خرمای شرق در سال گذشته نبسبت به سال ۹۶ صادرات بالایی داشته است، به طوری که صادرات ۲۰هزارتنی به ۸۰هزار تن رسید و تعداد کشورهای مقصد از ۲۳ به ۵۰ افزایش پیدا کرد.

هادی شهسوارپور توضیح داد: امسال خرمای شرق، به دلیل عدم تلقیح و همچنین عارضه خشکیدگی خرما، دچار خسارت شده به حدی که بعضی از باغات تا ۷۰ درصد هم خسارت دیده اند و این درحالی است که بسیاری از کشاورزان محصول خود را بیمه نکرده‌اند.

شهسوارپور همچنین در باره مشکلات خودروسازی بم اعلام کرد: خوشبختانه از تعدیل نیرو در این صنعت جلوگیری شد اما خودرو سازی به تسهیلات و نقدینگی احتیاج دارد، زیرا فاصله خرید و دریافت مواد اولیه ۷۵روز افزایش پیدا کرده است .

فرماندار بم  در این جلسه از مسئولان خواست نسبت به انتقال آب از سد نسا به بم و شهرستان‌های شرقی توجه داشته باشند تا روند تکمیل ۵۰درصدی آن هر چه سریعتر افزایش پیدا کند. به گفته شهسوارپور شهر بم تنها یک بیمارستان دارد که لازم است بیمارستان ۲۲۰تخت خوابی آن هم هرچه سریع‌تر به سرانجام برسد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.