مشکل اراضی ضلع شرقی شهر کرمان برای طرح ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی شمال استان کرمان با اشاره به مشکل زمین طرح ملی مسکن در کرمان گفت:‌ در شهر کرمان اراضی ضلع شرقی شهر کرمان همچنان مشکل دارند و اگر بتوانیم خدمات زیربنایی را به آنها برسانیم این مشکل برطرف می‌شود.

علی حاجی‌زاده صبح امروز در شورای مسکن استان کرمان که با حضور آیت‌‌اللهی‌موسوی معاون امور عمرانی استانداری کرمان برگزار شد اظهار داشت: از تعاونی‌های توانمند می‌توانیم در اجرای طرح ملی مسکن در استان کرمان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه اسامی این تعاونی‌ها در شهر سیرجان ارسال شده است گفت: این تعاونی‌ها اگر به تایید شورای مسکن برسند می‌توانیم متقاضیان طرح ملی مسکن را به آنها معرفی کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی شمال استان کرمان با اشاره به اینکه اراضی بر اساس قیمت کارشناسی روی زمین تعیین شدند افزود: جایگاه استان کرمان در اجرای طرح ملی مسکن در سطح کشور جایگاه خوبی است و باید آن را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه مشکل زمین برای طرح ملی مسکن در شهر سیرجان کاملا برطرف شده است گفت: در شهر کرمان اراضی ضلع شرقی شهر کرمان همچنان مشکل دارند و اگر بتوانیم خدمات زیربنایی را به آنها برسانیم این مشکل برطرف می‌شود.

حاجی‌زاده با عنوان اینکه بالغ بر چهار هزار نفر فرهنگی در طرح ملی مسکن در کرمان ثبت‌نام کردند افزود: از این تعداد بیش از سه هزار فرهنگی در شهر کرمان هستند.

وی با بیان اینکه اگر نتوانیم زمین مورد نظر در شرق شهر کرمان را واگذار کنیم زمین دیگری برای این منظور نداریم و مشکل آنها دو چندان خواهد شد گفت: در شهر کرمان ۴ هزار و ۳۳۷ نفر متقاضی طرح ملی مسکن هستند که به هزار و ۶۶۲ هکتار زمین نیاز داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی شمال استان کرمان بیان کرد: در مجموع در استان کرمان ۱۵ هزار و ۴۲۳ نفر متقاضی طرح ملی مسکن هستند که به ۸ هزار و ۸۵۵ هکتار زمین نیاز است.

وی با بیان اینکه شهرهای سیرجان، بم و رفسنجان بیشترین متقاضی را بعد از شهر کرمان دارند گفت: ۴ هزار و ۸۴۴ نفر در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر در استان کرمان در این طرح ثبت‌نام کردند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=53508

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.