وزارت بهداشت اعلام کرد


مصرف روزانۀ سیگار در زنان ۹۰ درصد افزایش یافت

به گفته رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: روند افزایش مصرف دخانیات در سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ در گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال این طور است که مصرف دخانیات در بین زنان حدود ۹۰ درصد و در بین مردان ۳۴ درصد افزایش یافته است و مصرف روزانۀ سیگار بین زنان حدود ۹۰ درصد و در بین مردان نیز ۴۶ درصد افزایش یافته است

گزارش کرمان‌نو به نقل از فردای کرمان، رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: «بررسی‌ها نشان می‌دهند که افزایش مصرف دخانیات در سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ در گروه سنی بالای ۱۸ سال به گونه‌ای است که مصرف دخانیات در مردان حدود ۳ درصد و در زنان ۱۱ درصد افزایش یافته است».

جعفر جندقی افزود: «آمارها نشان می‌دهند که در گروه سنی بالای ۱۸ سال، مصرف قلیان نسبت به سال ۱۳۹۵ حدود ۵۴ درصد افزایش داشته است».

وی ادامه داد: «روند افزایش مصرف دخانیات در سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ در گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال این طور است که مصرف دخانیات در بین زنان حدود ۹۰ درصد و در بین مردان ۳۴ درصد افزایش یافته است و مصرف روزانۀ سیگار بین زنان حدود ۹۰ درصد و در بین مردان نیز ۴۶ درصد افزایش یافته است».

جندقی بیان کرد: «بررسی‌ها نشان می‌دهند که روند افزایش مصرف دخانیات در سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۵ در گروه سنی ۱۳ تا ۱۵ سال بوده است».

وی گفت: «متاسفانه مصرف دخانیات در بین نوجوانان ۱۳ تا ۱۵ ساله بیش از ۱۳ درصد افزایش داشته و افزایش مصرف سیگار در میان دختران نوجوان نیز ۱۳۳ درصد بوده است. این یک زنگ خطر برای سلامتی مردم خواهد بود».

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103734
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.