معرفی سایت آرامستان جدید کرمان تا یک ماه آینده

شهردار کرمان از راه‌اندازی سایت آرامستان جدید تا یک ماه آینده خبر داد.

شهردار کرمان با بیان اینکه طرح ممیزی اموات دفن شده در آرامستان باید هر چه سریعتر اجرا شود، گفت: «سایت آرامستان جدید تا یک ماه آینده معرفی می‌شود.»

“سید مهران عالم زاده” در جلسه ای با حضور اعضای شورای سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرمان بر لزوم اجرای هر چه سریعتر طرح ممیزی اموات تاکید کرد و گفت: در صورت تکمیل این طرح، جستجوی اموات به صورت مشخص و به سهولت انجام می شود .

وی با اشاره به اینکه طرح ممیزی اموات در شهر اصفهان شروع شده است، افزود: این اقدام فوریت دارد و جهت تکریم ارباب رجوع باید هر چه زودتر انجام شود .

عالم‌زاده دغدغه اصلی سازمان را مشخص شدن آرامستان جدید عنوان و خاطرنشان کرد: چندین سایت که از لحاظ موقعیت در وضعیت مناسبی قرار دارند، پیشنهاد شده است که با مشخص شدن قطعی سایت جدید تا یک ماه آینده، عملیات اجرایی آن از سال آینده شروع می شود.

شهردار کرمان با تاکید بر اینکه اجرای طرح ممیزی اموات و مشخص شدن سایت جدید جهت دفن اموات فوریت داشته و در اولویت قرار دارد، در ادامه با اشاره به سخت و حساس بودن کار همکاران شاغل در سازمان آرامستان‌ها تصریح کرد: باید به گونه ای زحمات آنها جبران شود چرا که نه تنها در زندگی شغلی بلکه در زندگی اجتماعی خود در جامعه دغدغه‌های زیادی دارند.

عالم زاده همچنین با اشاره به علاقه وافر مردم کشور به شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: شهرداری به زودی امکانی را در فضای مجازی فراهم می‌کند تا مردم از سرتاسر کشور بتوانند از راه دور این شهید والا مقام را زیارت کنند.

براساس این گزارش در این جلسه علی عسکری مدیرعامل مدیریت آرامستان های شهرداری کرمان با اشاره به اینکه این سازمان طی سالهای گذشته به نام سازمان بهشت زهرا شناخته شده و به صورت سنتی اداره می‌شده است، خاطر نشان کرد: در مدیریت جدید سازمان، جهت تکریم ارباب رجوع برنامه ریزی کرده و طرح های در دستور کار داریم که یکی از این موارد نرم افزار جامع مدیریت آرامستان است.

وی همچنین اجرای طرح ممیزی اموات دفن شده در آرامستان مسجد صاحب الزمان را از دیگر طرح های در دستور کار ذکر کرد و افزود: در طرح ممیزی مختصات جغرافیایی محل دفن اموات در قالب اپلیکیشن ارایه وجستجوی اموات به سهولت انجام می شود که در این اپلیکیشن زیارت مجازی وصیت نامه و دلنوشته های شهدا نیز قابل رویت است.

عسکری از جمله اقدامات انجام شده دیگر این سازمان از نصب چندین برج نورپردازی در آرامستان خبر داد و خاطر نشان کرد: در زمینه بهسازی و زیباسازی آرامستان فعلی اقدامات دیگری از جمله نصب مبلمان شهری، جدول گذاری، انجام رنگ آمیزی غسالخانه باغ رضوان و بهسازی فضای سبز را در دستور کار داریم که تعدادی از این اقدامات انجام شده است.

مدیر عامل سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرمان با اشاره به مشکل کمبود فضا برای دفن اموات گفت: در ۱۰ ماهه گذشته ۲۱۰۰ نفر فوت شدند که نشان می‌دهد ما در طول سال به سه هزار قبر نیاز داریم.

وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت های مجموعه پردیسان قائم باید هر چه زودتر مکان دیگری برای دفن اموات مشخص شود.

مدیرعامل مدیریت آرامستان های شهرداری کرمان همچنین با اشاره به وجود متبرک سردار در محل گلزار شهدا تصریح کرد : بهسازی و زیبا سازی محیط گلزار تنها کار شهرداری نیست و مستلزم همکاری سایر ارگان های دیگر است.

براساس این گزارش در این جلسه طی حکمی از سوی شهردار کرمان سرهنگ حسین رحیم پور مرادی به عنوان عضو هیات مدیره ، مهندس علی عسکری به عنوان عضو و دبیر هیات مدیره و دکتر مهدی نیکویی دکتر ارسلان اسکندری و دکتر عباس آمیان به عنوان اعضای شورای سازمان منصوب شدند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=41049
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.