نارضایتی اصناف، جمعه بازار دست‌فروشان جیرفتی را به تعطیلی کشاند

رییس اتاق اصناف جیرفت گفت: نارضایتی و اعتراض بازاریان ورشکسته و اصناف و در نهایت هماهنگی با دستگاه قضایی و امام جمعه جیرفت، جمعه بازار این شهر را به تعطیلی کشاند.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، علی میرکهنوج افزود: جمعه بازار شهر جیرفت که در جوار مصلای این شهر برپا می شد، موجب نارضایتی اصناف و بازریان ورشکسته شده است.

وی اظهار داشت: اعتراض اصناف نسبت به برگزاری جمعه بازار به دادستان و امام جمعه جیرفت اعلام و با مساعدت مسئولان، برگزاری جمعه بازار از این هفته ملغی شد.

رئیس اتاق اصناف جیرفت برگزاری جمعه بازار را خارج از چارچوب قانونی برشمرد و بر رعایت قوانین در این بخش تاکید کرد.

نمایشگاه عرضه کالا امسال در جیرفت برگزار نمی شود 

رییس اتاق اصناف جیرفت گفت: امسال هیچگونه نمایشگاه عرضه کالایی در این شهرستان برگزار نمی شود.

وی با بیان اینکه بازار دیگر تحمل هیچگونه قوانین اجباری را ندارد، افزود: برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم که در سال های گذشته رواج داشته امسال به هیچ عنوان  برگزار نمی شود.

میرکهنوج وضعیت حاکم بر بازار را بسیار بد ارزیابی کرد و فراگیری ویروس کرونا از سال گذشته و تعطیلی های مکرر، رکود حاکم بر بازار، تورم افسار گسیخته و وضعیت اقتصادی بسیار بد مردم را از جمله علل شرایط بد بازار برشمرد.

وی ماهیت برگزاری نمایشگاه را عرضه جنس با کیفیت با قیمت مناسب برشمرد و گفت: در وضعیت کنونی برگزاری نمایشگاه و عرضه اجناس فاقد کیفیت با قیمت های بالا نه به نفع بازار و نه به نفع مردم است.

رییس اتاق اصناف جیرفت اظهار داشت: با توجه به وضعیت بغرنج بازار موضوع برگزار نکردن نمایشگاه را طی درخواستی مفصل از مسئولان و متولیان امر این شهرستان و جنوب استان کرمان بویژه از اتاق اصناف ایران درخواست کردیم.

وی از جامعه شریف بازار درخواست کرد تا در این وضعیت اقتصادی نیز مراعات شرایط اقتصادی مردم را دشاته باشند.

وی با بیان اینکه شرایط بازار به گونه ای بوده که تحمل هیچ گونه تعطیلی را ندارد، بر انجام واکسیناسیون،  رعایت دستور العمل های بهداشتی و مصوبات ستاد مبارزه با کرونا تاکید کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=82393
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.