نیاز به گروه خونی O مثبت و منفی در کرمان

مدیرکل انتقال خون استان کرمان از نیاز به دو گروه خونی O مثبت و منفی خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، ایرج شکوهی ضمن تبریک فرا رسیدن خجسته سالروز ولادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر بیان کرد: “پویش اهدای خون بانوی ایرانی” به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر از دوم تا هشتم بهمن ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در استان کرمان برگزار می‌شود.

وی افزود: فرهنگ‌سازی برای اهدای خون باید از خانواده‌ها آغاز شود و بانوان به عنوان بهترین مروجین فرهنگ اهدای خون در خانواده و جامعه هستند.

شکوهی ادامه داد: خانه‌ای که از نعمت حضور یک مادر اهداکننده خون بهره‌مند باشد، همانند یک پایگاه در ترویج فرهنگ اهدای خون است.

وی در رابطه با وضعیت ذخایر خونی استان کرمان توضیح داد: ذخایر خون درحال حاضر مطلوب است اما نیاز به دو گروه خون O مثبت و منفی همچنان پابرجاست.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان در ادامه شرایط اهدای خون را به این ترتیب عنوان کرد: حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۶۵ سال و برای اهدا کنندگان مستمر تا ۷۰ سال ،  حداقل وزن ۵۰ کیلوگرم ، تعداد دفعات اهدای خون برای آقایان سالی چهار بار و برای بانوان سال سه بار .

وی عنوان کرد: تمامی مراکز اهدای خون سراسر استان آماده خدمت‌رسانی به بانوان دیار کریمان که مایل به پیوستن به این پویش هستند می‌باشند و اظهار امیدواری کرد که شاهد حضور پررنگ بانوان کرمانی در این پویش باشیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=83747
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.