مسئول هماهنگ‌کننده اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبر داد؛


مرد ۴۹ساله اهل رفسنجان با اهدای عضو، جان۳ بیمار را نجات داد

مسئول هماهنگ‌کننده اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: پدر ۴۹ ساله رفسنجانی که به دلیل ضایعه مغزی دچار مرگ مغزی شده بود، به سه بیمار نیازمند پیوند عضو، حیاتی دوباره بخشید.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، زهرا عظیمی مسئول هماهنگ‌کننده اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان پنجم خردادماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زنده‌یاد «محمدرضا صادقی‌مقدم» در اثر ضایعه مغزی برای درمان به بیمارستانی در یزد مراجعه کرده و متأسفانه اقدامات درمانی برای او اثربخش نبود و با تشخیص عارضه مرگ مغزی توسط پزشکان متخصص و با رضایت قانونی خانواده، با اهداء اعضا به بیماران نیازمند عضو، به آنان جانی دوباره بخشید.

او افزود: با اهداء سه ارگان حیات بخش از جمله کبد و کلیه‌های پدر ۴۹ ساله رفسنجانی، سه بیمار در لیست انتظار دریافت عضو جانی دوباره یافته و لبخند زندگی بر لبان آنها نقش بست.

عظیمی گفت: عمل اهداء عضو، چهارم خرداد ماه در یزد انجام شد و کبد به بیمار نیازمند یزدی پیوند زده شد و دو کلیه به علت نبود گیرنده مناسب در یزد برای پیوند به شیراز منتقل و به بیمار نیازمند دریافت عضو اهدا شد.

مسئول هماهنگ‌کننده اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ضمن قدردانی و آرزوی صبر و بردباری برای خانواده این اهداکننده عضو، برای آن عزیز علو درجات را از درگاه ایزد منان مسئلت کرد و گفت: سه اهداء عضو در رفسنجان از ابتدای سال تاکنون صورت گرفته و این چهارمین اهداء عضو است که عمل برداشت عضو در یزد انجام شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118679
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.