پرداخت زکات در شهرستان‌های شرقی کرمان هرساله ۷۰ درصد افزایش دارد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: پرداخت زکات هر سال نسبت به سال قبل در شهرستان‌های شرقی این استان ۷۰ درصد رشد دارد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، یحیی صادقی روز سه‌شنبه در همایش برکت و آبادی با محوریت زکات افزود: فرهنگ سازی و تبلیغات در شهرستان های ریگان و فهرج موجب رشد پرداخت زکات در این مناطق شده است.

وی ابراز کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان امسال طرح هایی را با محوریت روستاهایی که پرداخت زکات دارند اجرا خواهد کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: طرح های این نهاد در روستاها در اوایل هر سال با توجه به ضرورت و مشکلات روستاها تعریف می‌شود و از محل پرداخت زکات اجرایی خواهد شد.

صادقی با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۲ میلیارد تومان زکات در شرق استان کرمان جمع آوری شده است بیان داشت: در این راستا صدها طرح عمرانی در این منطقه اجرایی شده است.

وی عنوان کرد: کشاورزان با توجه به برداشت محصول گندم در شرق استان کرمان نسبت به پرداخت زکات این محصول اهتمام جدی دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با بیان اینکه رویکرد در این نهاد بر توانمندسازی مددجویان است، از افزایش سه برابری تعهد اشتغال طی سال جاری در استان کرمان خبر داد.

امام جمعه ریگان نیز در این همایش با اشاره به اینکه کشاورزان این شهرستان به پرداخت زکات توجه ویژه ای دارند گفت: طلاب و روحانیون مستقر در روستاها با برنامه ریزی و صحبت با با کشاورزان موجب فرهنگ سازی در راستای پرداخت زکات شده اند که شاهد رشد خوبی در این زمینه هستیم.

حجت الاسلام حبیب رضا زاده عنوان کرد: طرح های عمرانی خوبی از محل دریافت زکات در شهرستان ریگان اجرا شده است.

همایش برکت آبادی با محوریت زکات با حضور مسولان شهرستانهای ریگان و فهرج در ریگان برگزار شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=86983
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.