پنج واحد آموزشی در سیرجان تحویل آموزش و پرورش داده شد

در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید چهار واحد آموزشی خیرساز و یک واحد احداثی با اعتبارات دولتی در قالب ۶۰ کلاس درس به آموزش و پرورش سیرجان واگذار شد.

رئیس آموزش و پرورش سیرجان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت : با تحویل این تعداد واحد آموزشی نوبیناد در سال تحصیلی ۶۰ کلاس درس مستحکم و جدید پذیرای بیش از ۲ هزار دانش آموز شده  که از این تعداد ۴ باب آموزشگاه با ۴۸ کلاس درس را خیرین مدرسه ساز با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان احداث کرده و یک باب واحد آموزشی هم با ۱۲ کلاس درس با هزینه ۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی ساخته شه است.
اکبر محیاپور با اشاره به کسب رتبه اول شهرستان سیرجان در جذب خیرین مدرسه ساز، نقش خیرین را در رفع مشکلات آموزش و پرورش شهرستان ارزنده و مهم عنوان کرد و افزود : در سطح این شهرستان بیش از ۳۰۰ واحد آموزشی دولتی داریم که ۱۰۰ واحد از این مدارس نیازمند مقاومسازی و ۴۰ باب هم تخریبی هستند که اگر دولت بخشی از اعتبارات را تامین کند خیرین مدرسه ساز نقش پررنگی در ساخت و بهسازی  این مدارس نیز خواهند داشت.
وی از اتمام مجتمع ورزشی پاریز،  استخر شنای دانش آموزی و کانون فرهنگی بازنشستگان با هزینه ۲۰  میلیارد تومان از کمک های خیرین و اعتبارات دولتی در سیرجان خبر داد و گفت : در این بخش هم خیرین بیش از ۸۰ درصد هزینه را پرداخت کردند و از این استخر بیش  از ۱۰ هزار دانش آموز استفاده خواهند کرد و کانون فرهنگی یاد شده هم برای سه هزار و ۵۰۰ نفر بازنشسته فرهنگی خدمات رسانی دارد.
رئیس آموزش و پرورش سیرجان افزود: در اجرای طرح پروژه مهر هم ۸۰ واحد آموزشی با کمک ۲ میلیارد تومانی مردم و خیرین، تجهیز و زیبا سازی شدند .

وی ادامه داد: از مهرماه امسال  ۷۰ هزار دانش آموز این شهرستان در 2هزار و 600کلاس درس سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.
محیاپور از افزایش ۳ هزار نفری دانش آموز نسبت به سال تحصیلی گذشته هم خبرداد و گفت : در مقطع ابتدایی نیز ۵۰ معلم کم داریم که باید از طریق خرید خدمات آموزشی معلمان ابتدایی جبران کنیم و در سال تحصیلی پیش رو هیچ کلاسی بدون معلم نخواهیم داشت.
وی  اضافه کرد : در این شهرستان ۹۸ درصد دانش آموزان دوره پیش دبستانی را می گذرانند، ۳۵ درصد دانش آموزان در مدارس غیر دولتی مشغول تحصیل هستند و ۵۰ درصد دانش آموزان مقطع متوسطه هم در هنرستان های فنی و حرفه ای یا کار و دانش تحصیل می کنند .

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=35231
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.