پیشرفت ۹۰درصدی تقاطع غیرهم‌سطح ولی‌عصر

مصطفی موسوی در جلسه عمران شهری ضمن ارائه گزارشی از روند پیشرفت پروژه های در دست اجرای شهر کرمان، گفت که عملیات احداث تقاطع غیر هم سطح ولی‌عصر (عج) در مرحله کابل کشی نهایی، نصب دست اندازها و عملیات خاک مسلح رمپ ها می باشد.
وی افزود که با راه اندازی سطح صفر میدان، مسائل و مشکلات ترافیکی مرتفع گردیده و عملیات خاکبرداری زیرگذرها، نصب دیوارها و اتمام شمع های باقی مانده در مرکز میدان در حال انجام است.
موسوی با اشاره به اجرای دال سقف خیابان های بهمنیار و استقلال، ادامه داد که در جهت تسریع در روند خاکبرداری مرکز میدان آزادی، طی هماهنگی های صورت گرفته با راهنمایی و رانندگی، روزها نیز شاهد خاکبرداری در این پروژه هستیم.
وی سرعت پیشرفت پروژه‌ی زیرگذر میدان آزادی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت که براساس گزارشات واصله از وضعیت پروژه‌ی زیرگذر میدان آزادی، با در نظر گرفتن تمام مسائل و مشکلات، حداکثر این پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان افزود که بازسازی و مرمت حمام تاریخی باغ لله نیز به همت دولت تدبیر و امید و با پیگیری های استاندار کرمان در دستور کار قرار گرفت و تاکنون بیش از حدود ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
موسوی یادآورشد که در حال حاضر مرمت و بهسازی فضای بیرونی حمام ته باغ لله به اتمام رسیده و استحکام بخشی قسمت داخلی آن پایان یافته است، به گونه ای که عملیات مرمت دیوارها و فضای داخلی این مجموعه تاریخی در حال انجام است.
وی همچنین با اشاره به اجرای ۵۳ رواق میدان شهدا (مشتاقیه) شهر کرمان، گفته عملیات احداث رواق های میدان شهدا تکمیل شده و در حال حاضر عملیات اجرای طرح شش دروازه ورودی به میدان در حال اجراست.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان با اشاره به میزان پیشرفت پروژه بازسازی میدان ارگ، گفت که استحکام بخشی و زیباسازی رواق های قدیمی اطراف میدان، پس از بازگشایی محور گلبازخان از خرداد ۹۶ آغاز شده و کف‌سازی میدان توسط شهرداری و مرمت طاق‌ها با نظارت میراث فرهنگی درحال انجام است.
موسوی با اشاره به اینکه مردم کرمان سالهاست که چشم انتظار اجرای پروژه تله کابین مجموعه تفریحی قائم در ارتفاعات کوه مسجد صاحب الزمان هستند، افزود: پروژه بام کرمان نهایتا در دولت تدبیر و امید با پیگیری های استاندارکرمان وارد مرحله اجرا شد و تاکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با تامین برق، این پروژه آماده افتتاح می باشد.
وی در ادامه با اشاره به تاریخچه باغ بیرم آباد و مرمت و بازسازی این بنای تاریخی طی دولت تدبیر و امید، یادآورشد که این باغ می تواند پس از مرمت و بازسازی در کنار باغ شاهزاده، باغ فتح آباد در رده باغ های تاریخی قرار گیرد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان، تصریح کرد که کاربرد اولیه باغ بیرم آباد به عنوان اردوگاه دانش آموزشی بوده است که با پتانسیل بالای این باغ و طبیعت زیبای اطراف آن، می تواند پس از موافقت آستان قدس رضوی به یک مجموعه بوم گردی تبدیل شود.
موسوی خاطرنشان کرد که عملیات مرمت و بازسازی باغ بیرم آباد شهر کرمان با پیگیری ها و حمایت های استاندار کرمان از اول آبان ماه سال ۱۳۹۴ آغاز و عمارت قدیمی این باغ درحد امکان حفاظت و استحکام بخشی و قسمتهای تخریب شده آن در حال بازسازی می باشند تا منظره ی مناسب و قابل توجهی فراهم آید.
وی گفته براساس روند پروژه، عملیات مرمت و بازسازی ساختمان کوشک باغ بیرم آباد در آینده ای نزدیک به اتمام می رسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.