کاهش ساعت اداری برای جلوگیری از خاموشی

علیرضا احمدی‌یزدی گفت: «در مناطقی که افزایش دما وجود داشت، مانند خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، یزد، سمنان، کرمانشاه، البرز و ایلام قرار شد که ساعات اداری کاهش پیدا کند که در حال حاضر نیز استان البرز با این مسئله موافقت کرده است».

وی افزود که در استان‌های مازندران و گلستان نیز به علت افزایش رطوبت با این مسئله موافقت شده و قرار است که ساعت کار در این دو استان هم کاهش یابد.

معاون مدیریت مصرف شرکت توانیر با اشاره به اهمیت اجرای این طرح عنوان کرد که اگر این استان‌ها با این مسئله موافقت کنند می‌توان میزان مصرف برق را ۵۰۰ مگاوات در روز کاهش داد که این امر در مهار خاموشی کشور می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد.

احمدی‌یزدی با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی برای گرم شدن هوا گفت که از قبل تابستان با هماهنگی شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق اقداماتی برای کمک‌رسانی به شبکه سراسری انجام شده که می‌توان به جذب همکاری مشترکان در طرح‌های ذخیره عملیاتی و طرح تعطیلات تعمیرات اشاره کرد.

وی ادامه داد که علاوه بر این دو طرح برای مشترکان اداری و تجاری طرح‌هایی را پیش‌بینی کردیم که با اجرای این طرح‌ها نیز ۳۲۰۰ مگابات در میزان مصرف برق صرفه‌جویی صورت گرفت.

معاون مدیریت مصرف شرکت توانیر با بیان اینکه در حال حاضر باید بین ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ مگاوات صرفه‌جویی در پیک روز توسط مشترکان صورت بگیرد، گفت که اگر این صرفه‌جویی صورت گیرد، شاهد خاموشی در کشور نخواهیم بود اما اگر به مدیریت مصرف توجه ویژه‌ای نشود، قطعا دچار مشکلاتی خواهیم شد.

احمدی یزدی افزود که توصیه ما این است که در این هفته به ویژه در روز مشترکان در نحوه استفاده از سیستم‌های سرمایشی و تنظیم درجه کولر  توجه ویژه‌ای داشته باشند چرا که این مسئله می‌تواند تاثیر زیادی در میزان مصرف برق داشته باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=12914

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.