کرمان بعد از اصفهان دارای بیشترین بزرگراه در کشور است

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان با اشاره به اینکه حدود ۱۳ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته در استان کرمان وجود دارد که به لحاظ طول رتبه دوم کشوری را داریم، افزود: یکهزار و ۹۴۰ کیلومتر بزرگراه را داریم که بعد از اصفهان بیشترین بزرگراه‌های کشور در استان کرمان قرار گرفتند.

سیدعلی حاج سیدعلیخانی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان با بیان اینکه روکش آسفالت در ایمنی راه‌ها بسیار تاثیرگذار است، گفت:در سال گذشته حدود ۴۴۰ هزار تن آسفالت در جاده های استان کرمان به کار برده شد که در این زمینه رتبه اول کشوری را کسب کردیم .

حاج سیدعلیخانی افزود : حدود۱۳ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته در استان کرمان وجود دارد که به لحاظ طول رتبه دوم کشوری را داریم ، همچنین یکهزار و ۹۴۰ کیلومتر بزرگراه را داریم که بعد از اصفهان بیشترین بزرگراه‌های کشور در استان کرمان قرار گرفتند.

حاج سیدعلیخانی خاطرنشان کرد: این وسعت بزرگ استان و طول راه‌های زیاد آن مستلزم منابع بیشتری برای نگهداری راه‌هاست  و متاسفانه امسال با محدودیت منابع مواجه هستیم اما سعی کردیم با بهره گیری از امکانات موجود و مدیریت صحیح منابع و به کارگیری روش های نوین نگهداری و کم هزینه وضعیت سرویس دهی جاده ها را به شکل مناسبی نگهداریم.

حاج سیدعلیخانی ابراز داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۳۶ کیلومتر از راههای استان بهسازی و روکش آسفالت شدند و همچنین در ۳۱۲ کیلومتر از راه‌ها،آسفالت حفاظتی اجرا گردیده و امسال در مقایسه با سال قبل هزینه های نگهداری جاده ها بسیار بالا رفته است .

وی به بهسازی حدود ۱۰ کیلومتر از جاده کرمان – رفسنجان در سال جاری اشاره کرد و گفت : در حال حاضر این محور وضعیت مناسبی دارد، همچنین عملیات روکش آسفالت نیز در ابتدای جاده کرمان – جوپار به طول ۶ کیلومترانجام شد و این محور نیز ایمن گردید.

حاج سید علی خانی ادامه داد: انجام عملیات نصب و ترمیم تابلوها و خط کشی محور فوق الذکر را در دستور کارمان قرار داده ایم که تا دو ماه آینده خط کشی و تعمیر علائم به طور کامل انجام می شود .

حاج سیدعلیخانی در خصوص آمار بالای واژگونی و تصادف در این جاده گفت: متاسفانه تردد غیرمجاز اتباع بیگانه و سرعت زیاد آن‌ها در این مسیر موجب بروز چنین مشکلی شده مضاف بر اینکه این جاده مسطح و در منطقه دشت قرار گرفته و شیب و قوس های خطرناکی ندارد کیفیت مناسبی دارد روکش آسفالت هم شده و بقیه مسیر هم در حال لکه گیری است.حدفاصل نگار- لاله زار به علت نبود راهدار خانه دچار مشکلاتی شده است.

وی افزود: ۲۶ کیلومتر از روکش آسفالت جاده بافت- کرمان خراب بود که از ابتدای امسال ترمیم شد و مابقی آن از لحاظ وضعیت جاده کیفیت مطلوبی دارد.

حاج سیدعلیخانی در رابطه دو گدار سنگ صیاد در این مسیر داریم که در زمستان ها راهدارخانه سیار را داریم که در زمستان و زمان بارندگی برف و باران با ماشین آلات با یک کانکس مستقر شده و از لحاظ خدمت رسانی به جاده ها هیچ مشکل نداریم. مسافرینی که در راه می مانند از دو مسجدی که در آن حوالی وجود دارد استفاده می کنند و مشکلاتی که ایجاد می شود محل مناسبی نیست که دو مسجد در آنجا وجود دارد که از آن استفاده می شود که با ساخت راهدارخانه جدید در سال آینده این مشکل کاملا مرتفع خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان خاطرنشان کرد: امسال هم با همکاری که مدیران ما در سازمان راهداری داشتند مجوز ساخت یک راهدارخانه در این نقطه را به ما دادند ما طراحی ها را انجام داده و با اداره کل منابع طبیعی در حال مکاتبه و هماهنگی هستیم تا زمین واگذار شود و در صورت واگذاری زمین از ماه آینده ساخت یک راهدارخانه ثابت را شروع خواهیم کرد.

وی افزود: مسیر باغین به سمت ماهان کنارگذر کرمان بزرگراهی است که توسط اداره کل راه و شهرسازی در حال احداث است که باند دوم آن در حال انجام کار است که خوشبختانه ۱۲ کیلومتر از باند دوم آن افتتاح شد که مابقی آن حدود ۸ کیلومتر در دستور کار قرار دارد لکه گیری و درزگیری آسفالت آن در حال انجام است .

حاج سیدعلیخانی یادآور شد: شماره ۱۴۱ سامانه اطلاعات راهها می باشد که هم استانیهای گرامی جهت انتقال  هرگونه شکایت، انتقاد ویا پیشنــهاد مرتبط با حوزه راهــداری و حمل و نقل استان ، می توانند مراتب را از طریق  سـامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۳۴۱ به ما اطلاع دهند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=58598

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.