«کودک آزاری» بیشترین موضوع تماس با سامانه 123 در استان

به گزارش ایسنا، لیلا اسمعیلی با اعلام این خبر و با بیان اینکه غفلت و بی توجهی به فرزندان بیشترین نوع از انواع کودک آزاری در استان کرمان می باشد گفت: کودک آزاری با 2556 تماس تلفنی رتبه اول تماس ها در خط 123 را به خود اختصاص داده است.

اسمعیلی در ادامه اظهار  کرد: اختلافات خانوادگی با 1297 مورد تماس در رتبه دوم تماس های 123 قرار گرفته که اغلب این اختلافات از اعتیاد ، مشکلات اقتصادی و نداشتن مهارتهای زندگی ناشی می شود.

وی کودکان کار با 1294 تماس تلفنی با خط 123 را در جایگاه سوم تماس های صورت گرفته با اورژانس اجتماعی کرمان دسته بندی کرد و افزود : متاسفانه کودکان کار و خیابانی اغلب برای تامین معیشت خود و خانواده به خیابان ها سرازیر می شوند که در استان کرمان در یک اقدام بین بخشی حضور این کودکان به طور محسوسی در سطح خیابان ها کاهش یافته است .

رییس اورژانس اجتماعی کرمان در پایان در رتبه بندی آمار سایر تماس ها گفت: همسر آزاری با 528، افکار خودکشی و اقدام به آن با 426، فرار از منزل دختران با 137، زنان و دختران آسیب دیده با 129، زوجین متقاضی طلاق با 116، معلول آزاری با 53، اختلال هویت جنسی با 14 تماس به ترتیب در رتبه های  چهارم تا یازدهم این تماس ها قرار گرفته اند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=29110
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.