۴۱ کیلومتر سیل‌بند در شهرستان‌های سیل‌زده جنوب استان کرمان احداث شد

فرمانده سپاه استان کرمان از احداث ۴۱ کیلومتر سیل‌بند در سه شهرستان سیل‌زده رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان در جنوب استان کرمان خبر داد.

فرمانده سپاه استان کرمان از احداث ۴۱ کیلومتر سیل‌بند در سه شهرستان سیل‌زده رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان در جنوب استان کرمان خبر داد.
به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، سردار حسین معروفی در حاشیه بازدید از مکان‌های احداث سیل‌بند در جنوب استان کرمان در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام شهدا و سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید ‌سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: در سیل اخیر در جنوب استان کرمان به طور خاص در سه شهرستان رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان با هماهنگی با فرمانده کل سپاه پاسداران و نیاز منطقه مقرر شد که دستگاه‌های مهندسی و ماشین‌آلات سنگین سپاه یک ماه در این مناطق فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت رده‌های مختلف سپاه در منطقه درگیر کار بودند گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)، قرارگاه قدس، هوافضای سپاه، تیپ ۳۸ ذوالفقار، تیپ دوم صاحب الزمان (عج)، سپاه ثارالله، بسیج سازندگی و لشکر ۴۱ ثارالله با مسئولیت معاونت مهندسی لشکر ثارالله در مناطق سیل زده جنوب استان کرمان حضور دارند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه احداث سیلاب و دژ در سه شهرستان سیل زده جنوب استان کرمان آغاز شده است عنوان کرد: در مجموع ۲۰ دستگاه ماشین آلات مهندسی در این سه شهرستان مستقر بوده و تاکنون ۴۱ کیلومتر سیل‌بند در این سه شهرستان احداث شده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان سیل‌زده رودبار تاکنون ۲۵ کیلومتر سیل‌بند احداث شده گفت: توسط لشکر ۴۱ و قرارگاه قدس بخش زیادی از این سیل‌بندها ترمیم و بازسازی جاده‌ها انجام شده است.

معروفی با بیان اینکه تاکنون ماشین‌آلات ما حدود ۲۰۰ ساعت در بازگشایی مسیر رودخانه‌ها تلاش کردند ادامه داد: در این راستا در این منطقه دستگاه‌های هوا فضا نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی را بازگشایی و دو قنات در روستاهای بالادست را لایروبی کردند.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان منوجان نیز دستگاه‌های تیپ دوم صاحب الزمان(عج) و دستگاه‌هایی که از مشهد آمده بود ۱۲ کیلومتر سیل‌بند را احداث کردند افزود: در شهرستان قلعه گنج نیز قرارگاه خاتم النبیاء (ص) تا کنون ۳.۵ کیلومتر سیل‌بند احداث کرده و تعریض رودخانه اصلی این شهرستان نیز در دستورکار قرار گرفته است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه مقرر شد که دو دستگاه ماشین‌آلات سنگین نیز به شهرستان کهنوج اعزام شده تا مشکلات این مناطق برطرف شود گفت: براساس ابلاغ فرمانده کل سپاه پاسداران، هماهنگی انجام شده با رده‌های سپاه و نیازی که در منطقه احداث شد تا پایان هفته آینده تمام دستگا‌ه های ما در منطقه فعال است.
وی با اشاره به اینکه با توجه به حضور ماشین‌آلات سنگین و مهندسی سپاه در مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان خیلی از کارهای سپاه و قرارگاه تعطیل شده افزود: در صورت نیاز به حضور بیشتر این ماشین‌آلات در منطقه باید با مسئولان اجرایی فکر اساسی برای این موضوع انجام شود.

معروفی با بیان اینکه از مسئولان اجرایی استان انتظار داریم که پشتیبانی جدی از ما انجام شده تا در مدت باقیمانده اقدامات موثرتری را برای مردم منطقه انجام دهیم گفت: از مردم هم انتظار داریم نسبت به آزادسازی مسیر و حریم رودخانه‌ها و اصلاح آن همکاری لازم انجام شود تا در سیلاب‌ها و بارندگی‌های آینده شاهد وقوع چنین حوادث و این حجم خسارات نباشیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=85032
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.