135 هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی کرمان هستند

به گزارش کرمان‌نو، به نقل از روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌ها، محمدجواد حسین‌زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان كرمان گفت: همه متولیان حوزه کتاب و کتابخوانی و به ویژه اداره کل کتابخانه‌‌های عمومی استان با اجرای برنامه‌های متعدد و ارائه برنامه‌ها و اقدامات سالیانه خودشان تلاش می‌نماید کتاب و کتابخوانی در جامعه ارتقا یابد.
حسین زاده با اشاره به شاخص های کتابخانه ها عمومی، گزارشی از وضعیت کتابخانه های استان ارائه داد: استان کرمان 132 باب کتابخانه با یک میلیون و 600 هزار جلد کتاب عمومی دارد و 135 هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی استان هستند و در حوزه نشریات بیش از 150 هزار جلد نشریه در کتابخانه های عمومی موجود است.
وی تصریح کرد: مردم کرمان در سال گذشته بیش از یک میلیون و 400 هزار جلد کتاب از کتابخانه های عمومی استان به امانت گرفتند و کتابخانه های عمومی این استان 2 میلیون و 900 هزار مراجعه کننده در مدت یاد شده داشته است.
حسین زاده گفت: مردم استان کرمان در 7 ماه نخست امسال نیز یک میلیون و 300 هزار نفر مراجعه کننده داشته که 600 هزار جلد کتاب به امانت بردند.
وی افزود: بیش از 64 هزار و 500 متر فضای کتابخانه های استان است و سرانه کتابخانه ها به ازای هر 100 نفر 2 متر فضا موجود است و به ازای هر 20 هزار 900 نفر یک باب کتابخانه عمومی و به ازای هر 100 نفر 57 جلد کتاب در کتابخانه های عمومی استان کرمان موجود است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان عنوان کرد: تمامی کتابخانه های عمومی به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مجهز شده است و کلیه امور مربوط به کتابخانه های عمومی از طریق برنامه های نرم افزاری انجام می شود.
حسین زاده از کمک 300 میلیون تومانی خیر کرمان و اهدای دیه فرزند نیکوکار کوهبنانی در سال جاری خبر داد و گفت : خیرین کتابخانه ساز در استان کرمان بازوی توانمند کتابخانه ها هستند و 16 هزار مترمربع از فضای کتابخانه های استان توسط خیرین ساخته شده است که 30 کتابخانه استان را پوشش داده است
وی تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 1300 نشست کتابخوان با معرفی بیش از 6892 کتاب، 1265 برنامه ویژه کودک و نوجوان ، بیش از 4 هزار فعالیت فرهنگی، 900 مسابقه کتابخوانی در سطح کتابخانه های عمومی استان برگزار شده است و در هفته کتاب امسال بیش از 290 نشست کتابخوان و 60 مسابقه کتابخوانی اجرا شد.
حسین زاده عنوان کرد: در زمینه شاداب سازی و تامین فضاهای کتابخانه ای ویژه کودک و نوجوان فعالیت های ارزنده ای صورت گرفته است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=23069
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.