۱۳۵ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی کرمان هستند

به گزارش کرمان‌نو، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌ها، محمدجواد حسین‌زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان گفت: همه متولیان حوزه کتاب و کتابخوانی و به ویژه اداره کل کتابخانه‌‌های عمومی استان با اجرای برنامه‌های متعدد و ارائه برنامه‌ها و اقدامات سالیانه خودشان تلاش می‌نماید کتاب و کتابخوانی در جامعه ارتقا یابد.
حسین زاده با اشاره به شاخص های کتابخانه ها عمومی، گزارشی از وضعیت کتابخانه های استان ارائه داد: استان کرمان ۱۳۲ باب کتابخانه با یک میلیون و ۶۰۰ هزار جلد کتاب عمومی دارد و ۱۳۵ هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی استان هستند و در حوزه نشریات بیش از ۱۵۰ هزار جلد نشریه در کتابخانه های عمومی موجود است.
وی تصریح کرد: مردم کرمان در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار جلد کتاب از کتابخانه های عمومی استان به امانت گرفتند و کتابخانه های عمومی این استان ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار مراجعه کننده در مدت یاد شده داشته است.
حسین زاده گفت: مردم استان کرمان در ۷ ماه نخست امسال نیز یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مراجعه کننده داشته که ۶۰۰ هزار جلد کتاب به امانت بردند.
وی افزود: بیش از ۶۴ هزار و ۵۰۰ متر فضای کتابخانه های استان است و سرانه کتابخانه ها به ازای هر ۱۰۰ نفر ۲ متر فضا موجود است و به ازای هر ۲۰ هزار ۹۰۰ نفر یک باب کتابخانه عمومی و به ازای هر ۱۰۰ نفر ۵۷ جلد کتاب در کتابخانه های عمومی استان کرمان موجود است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان عنوان کرد: تمامی کتابخانه های عمومی به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مجهز شده است و کلیه امور مربوط به کتابخانه های عمومی از طریق برنامه های نرم افزاری انجام می شود.
حسین زاده از کمک ۳۰۰ میلیون تومانی خیر کرمان و اهدای دیه فرزند نیکوکار کوهبنانی در سال جاری خبر داد و گفت : خیرین کتابخانه ساز در استان کرمان بازوی توانمند کتابخانه ها هستند و ۱۶ هزار مترمربع از فضای کتابخانه های استان توسط خیرین ساخته شده است که ۳۰ کتابخانه استان را پوشش داده است
وی تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۱۳۰۰ نشست کتابخوان با معرفی بیش از ۶۸۹۲ کتاب، ۱۲۶۵ برنامه ویژه کودک و نوجوان ، بیش از ۴ هزار فعالیت فرهنگی، ۹۰۰ مسابقه کتابخوانی در سطح کتابخانه های عمومی استان برگزار شده است و در هفته کتاب امسال بیش از ۲۹۰ نشست کتابخوان و ۶۰ مسابقه کتابخوانی اجرا شد.
حسین زاده عنوان کرد: در زمینه شاداب سازی و تامین فضاهای کتابخانه ای ویژه کودک و نوجوان فعالیت های ارزنده ای صورت گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.