۱۴۴۰فرصت جدید شغلی در بردسیر ایجاد شد

مجید نجف پور شامگاه پنجشنبه در آستانه هفته دولت طی نشست مطبوعاتی ،افزود: امروز مهم ترین مساله جامعه و دغدغه مردم اشتغال است و در همین راستا با بومی گزینی در صنایع بردسیر تاکنون ۶۰۰ بردسیری در شرکت های فولاد منطقه مشغول به کار شده اند.
وی گفت: طی مدت یاد شده در مجتمع فولاد سیرجان ایرانیان ۱۹۲ نفر بومی مشغول به کار شده و ۱۴۰ نفر دیگر نیز در مرحله آزمون و پذیرش هستند.
نجف پور بیمه را یکی از شاخص های رشد اقتصادی شهرستان دانست و گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون میانگین بیمه شدگان در بردسیر ۳۰۰ نفر در سال بوده، ولی تنها در یکسال گذشته یکهزار و ۵۰۰نفر بیمه تامین اجتماعی شده اند.
وی ادامه داد: هرچند این میزان پنج برابر میانگین سالهای قبل است، ولی تا رسیدن به شاخص مطلوب فاصله زیادی داریم.
به گفته فرماندار در بخش تسهیلات روستایی و عشایری ۸۱ طرح با اعتبار ۱۲۵ میلیارد تومان به تصویب رسیده که مهمترین این طرحها کشتارگاه صنعتی، آب معدنی گلزار، مواد غذایی اسپودا ، کشت و بسته بندی گیاهان دارویی است.
وی با اشاره به اینکه بردسیر پایلوت کشت گیاهان دارویی است، افزود: تاکنون ۲۰۰ هکتار زیر کشت گیاهان دارویی رفته و بر اساس برنامه ریزی که با هماهنگی مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی انجام شده،بنا داریم این میزان را طی یک دوره پنج ساله به یکهزار هکتار افزایش دهیم.
نجف پور ادامه داد: طرح مبارزه با کرم خراط برغم مخالفت های اولیه در نهایت با استقبال عمومی مواجه شد و تاکنون ۴۰۰ میلیون تومان در منطقه بیدخوان صرف مبارزه با این آفت شده است.
وی همچنین گفت :برای ساخت سد ده نذری یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده و این سد پس از تکمیل با ظرفیت ۱.۵ میلیون متر مکعب آبگیری خواهد شد.
فرماندار از احیای و بازسازی ۳۵ رشته قنات با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان، احداث مخزن پنج هزار مترمکعبی شهر بردسیر ،توسعه و اصلاح شبکه آب با اعتبار ۶ میلیارد تومان و احداث مخزن سه هزار و ۵۰۰ مترمکعبی شهر گلزار با هشت میلیارد تومان را از دیگراقدامات برشمرد.
نجف پور اضافه کرد: در یک سال گذشته ۱۴ میلیارد تومان بابت تصفیه آب شرب شهری به پیمانکار پرداخت شده و استخر شنای امید با ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار افتتاح شد.
آنطور که ایرنا می‌نویسد وی در خاتمه گفت: در مجموع ۲۷ پروژه در هفته دولت امسال با ۱۴ میلیارد تومان اعتبار آماده افتتاح هستند.
شهرستان بردسیر دارای پنج نقطه شهری بردسیر، لاله زار، گلزار، دشتکار و نگار است.
این شهرستان در فاصله ۶۰ کیلومتری غرب مرکز استان قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.