زاهدی: سنوات خدمت در بیمارستان‌ها به عنوان مشاغل سخت محاسبه شود

زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ضرورت اعطای تسهیلات ایثارگری به کادر درمان که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند، گفت: خدمت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به عنوان مشاغل سخت در نظر گرفته شده و سنوات آن‌ها با ضریب یک و نیم محاسبه شود.

محمدمهدی زاهدی با اشاره به نزدیک بودن روز پرستار، گفت: این روز را به همه پرستاران عزیز کشور تبریک گفته و یاد و خاطره همه پرستاران، کادر درمانی و پزشکانی را که در جریان مبارزه با کرونا شهید شدند را گرامی داشته و امیدوارم توفیقی باشد تا برای جهادگران سلامت در مجلس شورای اسلامی و دولت تسهیلات و زمینه هایی فراهم کنیم تا برخی از مشکلات این قشر از جامعه بر طرف شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، ضمن تشکر و قدرانی از مقام معظم رهبری، بنیاد شهید و وزارت بهداشت برای شهید تلقی کردن افرادی که در میدان مبارزه با کرونا جانشان را از دست دادند، ادامه داد: این اقدام گام بسیار موثری برای کادر درمانی بوده که در طول این ماه‌ها شاهد ایثار و از خودگذشتگی آنها بوده و هستیم.

وی با اشاره به پیشنهادات و انتظارت خود از دولت برای قدردانی از زحمات مخلصانه و مجاهدانه کادر درمانی، تاکید کرد: افرادی که جانشان را در راه مبارزه با کرونا از دست دادند را شهید قلمداد کردیم چرا که باور داریم در جنگ مبارزه با این ویروس قرار داریم.

ضرورت اعطای تسهیلات ایثارگری به کادر درمان خط مقدم مقابله با کرونا

زاهدی ادامه داد:  کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس و دفاع از سلامت هموطنان و بیماران قرار دارند نیز باید به عنوان ایثارگران جبهه سلامت در نظر بگیریم و همان‌طوری که سابقه ایثارگری برای رزمندگان دفاع مقدس در نظر گرفتیم برای این افراد هم باید سابقه ایثارگری جبهه سلامت قرار دهیم به نحوی که از امتیازات آن بهره‌مند شوند. در کنار این کار باید نسبت به ارتقاء مالی و معنوی این افراد که در خط مقدم جبهه سلامت قرار دارند برنامه‌ریزی‌هایی توسط سازمان برنامه و سازمان اداری و استخدامی کشور انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به مطالبات معوق کادر درمانی، بیان کرد: بهتر است دولت همزمان با فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اعلام کند که مطالبات کادر درمانی و پرستاران را برای قدردانی از آنها پرداخت می‌کند، از طرفی اگر باور داریم که مقابله با ویروس کرونا همانند جنگ بوده و کادر درمانی، خدماتی و پزشکان سربازان این جنگ هستند، باید برای آنها سختی کار در نظر بگیریم. از این رو پیشنهاد می‌کنم خدمت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به عنوان مشاغل سخت در نظر گرفته شود و سنوات آنها با ضریب یک و نیم محاسبه شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اخیراً گزارش‌های در خصوص مهاجرت پرستاران به سایر کشورها منتشر شده، از این رو معتقدیم اجرای این موارد موجب افزایش ماندگاری پرستاران و کادر درمانی در بیمارستان‌ها  و کاهش مهاجرت این قشر از جامعه می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=59340
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.