گزارش سفر تا پایان هفته اول سفرها


رشد مسافر؛ استان کرمان صفر، یزد منفی ۲۷

به گزارش «کرمان نو» سفرهای نوروزی در حالی وارد هفته دوم می‌شود که آمار مسافرت‌ها در کشور تا کنون منفی و ریزشی بوده و شمار فوتی‌های تصادف‌های جاده‌ای با ثبت ۳۲۱ نفر کشته در کمتر از ۱۰ روز، نگران‌کننده شده است. استان کرمان تا پایان روز سوم فروردین ۱۴۰۳ در بین استان‌های رکورددار تصادف نیست.

کدام استان‌ها پرمسافر و پرتردد هستند؟
به گزارش «کرمان نو» مصطفی فاطمی – دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اعلام کرد: ظرفیت اقامتی برخی شهرهای استان‌های فارس، هرمزگان و کردستان تکمیل شده است و برخی شهرها هنوز ظرفیت خالی برای اقامت مسافران دارند.
او به رشد تردد جاده‌ای استان‌های کشور اشاره کرد و افزود: استان سیستان و بلوچستان، فارس و هرمزگان بیشترین رشد تردد جاده‌ای را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌اند.
مدیرکل توسعه گردشگری داخلی با بیان اینکه دیگر استان‌ها با رشد منفی مواجه بوده‌اند، گفت: استان کرمان رشد صفر درصدی داشته و استان‌های یزد، خراسان جنوبی، تهران و البرز تا منفی ۲۷ درصد کاهش سفر را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کردند.
فاطمی ادامه داد: در روزهای دوم و سوم فروردین‌ماه ترافیک جاده‌ای اوج گرفته، اما بعدازاین، پیش‌بینی می‌شود که به وضعیت طبیعی بازگردیم. همچنین در موضوع اسکان، تاکنون مشکل خاصی در استان‌ها گزارش نشده است.

معرفی جاده‌های حادثه‌خیز و استان‌هایی با بیشترین فوتی تصادف
سرهنگ سیروس حسن‌زاده ـ معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فراجا ـ با اشاره به ۳۲۱ فوتی و ۹ هزار و ۵۰۰ مجروح از ابتدای سفرهای نوروزی، اظهار کرد: خواب‌آلودگی، سرعت و انحراف به چپ، سه عامل اصلی تصادف‌ها و حوادث جاده‌ای بوده است.
او بر مدیریت چهار محور سبزه‌وار – شاهرود، فسا – شیراز، سمنان – جندق به معلمان، کرمان و سیستان و بلوچستان، و بم به زاهدان تاکید کرد و افزود: فارس، سیستان و بلوچستان و کرمان در سه سال اخیر ۲۰ درصد فوتی‌های نوروزی را به خود اختصاص داده‌اند، که اگر این سه استان از امکانات فراهم‌شده از سوی ستاد سفر برای مهار خواب‌آلودگی رانندگان استفاده کنند و تمهیدات لازم اندیشیده شود، کاهش چشمگیری را در تصادف‌ها شاهد خواهیم بود.

وضعیت هوا برای سفر در هفته آینده
محمد اصغری ـ نماینده سازمان هواشناسی ـ در ستاد سفر گفت: امروز جمعه ۳ فروردین ۲ موج، هوای کشور را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. موج اول استان‌های فارس و بوشهر را در بر می‌گیرد و موج دوم از سمت آذربایجان غربی شروع می‌شود.
او افزود: نوسانات دما قابل توجه نیست و شرایط عادی است. با این حال، دوشنبه هفته بعد پیش‌بینی می‌شود شاهد شدت بارش‌ها به‌ویژه در استان‌های غربی باشیم و این بارش به تهران و البرز نیز می‌رسد. در بعدازظهر دوشنبه در استان گلستان نیز شاهد بارش شدید باران خواهیم بود. این کارشناس هواشناسی گفت: هرچه به سمت شرق می‌رویم از شدت بارش‌ها کاسته خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=116497
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.