حمیدی، رئیس دادگستری استان کرمان درمورد احتمال سقوط مس رفسنجان:


مراجع قضایی فدراسیون تصمیم‌گیرنده هستند

رئیس دادگستری استان کرمان درمورد پرونده فساد در فوتبال و اینکه آیا مس رفسنجان سقوط می‌کند گفت: تشخیص سقوط مس رفسنجان به دسته پایین‌تر برعهده فدراسیون فوتبال است و ما فقط مسئول رسیدگی به جرم هستیم.

به گزارش کرمان‌نو،‌ بحث سقوط تیم فوتبال مس رفسنجان به دسته پایین‌تر در روزهای گذشته نگرانی‌های زیادی را برای مردم این شهر به وجود آورده.

ابراهیم حمیدی رئیس‌کل دادگستری استان کرمان درباره این موضوع در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: ما در حال بررسی ابعاد پرونده هستیم، اما اینکه چه نتیجه‌ای در انتظار مس رفسنجان است، به ما ارتباط ندارد. فدراسیون فوتبال در کمیته‌های انضباطی و استیناف و برخی مقررات بین‌المللی تصمیم‌گیرنده است. خود مسئولان فدراسیون فوتبال هم پیگیر هستند. با ما در ارتباط هستند و مکاتباتی داشته‌اند. قرار بر این است که مستندات موجود را به آنها اعلام کنیم و در اختیار سازمان لیگ بگذاریم.

حمیدی ادامه داد: اینکه آیا مجازات فوتبالی در انتظار مس است یا نه اینکه به رتبه‌های پایین‌تر سقوط می‌کند یا نه به دستگاه قضایی ارتباط ندارد. مراجع شبه قضایی در فدراسیون فوتبال مثل کمیته‌های انضباطی و استیناف برنامه‌ریزی و پیگیری می‌کنند. ما مسئولان رسیدگی به جرم در این پرونده هستیم.

رئیس دادگستری کرمان در پاسخ به این پرسش که آیا تبانی صورت‌گرفته یا نه افزود: نمی‌شود قاطع بگوییم تبانی شکل‌گرفته یا نه از طریق افرادی که احضار یا دستگیر شده‌اند موضوع را ادامه می‌دهیم تا به نتیجه برسیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=119397
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.