افزایش 58درصدی سرانه ورزشی کرمان

محمدتقی امیری خراسانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان به شاخص های عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان از قبل از انقلاب تاکنون اشاره کرد و گفت: تعداد ورزشگاه‌ها و استادیوم‌های این استان، قبل از انقلاب ۸ تا بوده که هم اکنون به ۷۳ عدد رسیده است.

وی تعداد سالن‌های ورزشی قبل از انقلاب را ۱۶ سالن دانست و افزود: این رقم در حال حاضر ۲۵۴ سالن است.

به گزارش خبرنگاران جوان کرمان، امیری خراسانی تصریح کرد: تعداد زمین‌های چمن از ۸ تا به ۱۳۰ و تعداد استخر‌ها از ۷ تا به ۲۶ عدد افزایش یافته است.

وی یادآور شد: تعداد زمین‌های رو باز از ۱۹۲ تا به ۳۷۱ و تعداد زورخانه‌ها از ۱۵ تا به ۲۸ عدد رسیده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، کل فضا‌های رو باز قبل از انقلاب را ۱۳۴ هزار و ۳۰۰ متر مربع اعلام کرد و گفت: هم اکنون این میزان به یک میلیون و ۸۳۰ هزار و ۶۱۱ متر مربع رسیده است.

امیری خراسانی افزود: در همه‌ی این موارد از ۱۸۰ هزار متر مربع به ۲ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۶۶۱ متر مربع رسیده ایم.

وی به افزایش سرانه‌ی فضای ورزشی از ۱۵ به ۷۳ درصد اشاره و تصریح کرد: رشد سرانه ورزشی استان از ۱۵ درصد به ۷۳ درصد افزایش یافته که این از افتخارات اداره کل ورزش و جوانان و نیز دستاوردی ارزنده در این راستا است.

امیری خراسانی به پروژه‌های قابل افتتاح در دهه‌ی فجر پیش رو نیز اشاره کرد و یادآور شد: چمن مصنوعی ارزوییه، سالن محمدآباد ساقی، سالن محمدآباد ریگان، چمن مصنوعی روستای زه کهنوج، سالن اسماعیل آباد فهرج، چمن مصنوعی منوجان، چمن مصنوعی بجگان، چمن مصنوعی نرماشیر، سالن محمودآباد سیرجان، سالن ورزشی هوتک، بازسازی استخر بشری کرمان، سالن فرح آباد، چمن مصنوعی عنبرآباد، بازسازی چمن طبیعی و برج نور شهید شهابی بافت پروژه‌هایی هستند که از محل اعتبارات استانی، احداث، تکمیل یا تعمیر شده اند و در دهه‌ی فجر جاری به بهره برداری می‌رسند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=23403
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.