رده‌بندی بودجه‌ای تیم‌های لیگ یکی؛


سقف بودجه مس کرمان و مس شهربابک ۴۵ میلیارد تومان    

بررسی سقف بودجه تیم‌های لیگ یکی نشان می‌دهد که سقف بودجه ۲ تیم مس کرمان و مس شهربابک به‌عنوان نمایندگان استان کرمان ۴۵ میلیارد تومان است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، کمیته نقل‌وانتقالات و کارگروه نظارت بر قراردادها در چند روز گذشته سقف بودجه تیم‌های حاضر در لیگ یک را تعیین کرد. بر اساس بندهای الحاقی این دستورالعمل، تیم‌هایی که دارای مجوز حرفه‌ای باشند مبلغ ۹ میلیارد تومان و تیم‌هایی که دارای مجوز ملی باشند ۴.۵ میلیارد تومان به بودجه پایه‌شان اضافه خواهد شد.

اما هیچ‌کدام از تیم‌های لیگ یکی مجوز حرفه‌ای دریافت نکرده‌اند تا عملاً ۹ میلیارد تومان تعیین شده به هیچ باشگاهی تعلق نگیرد. البته سه باشگاه پیکان، سایپا و آریو موفق به اخذ مجوز ملی شده‌اند تا حائز افزایش ۴.۵ میلیاردی بودجه‌شان شوند.

علاوه بر این، دو شرط دیگر برای افزایش سقف بودجه اعلام شد که طبق شرط اول تمام درآمد حاصل از ترانسفر بازیکنان داخلی و خارجی در پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی فصل قبل (مشروط به اینکه در فصل قبل از این مزایا استفاده نشده باشد) و پنجره نقل‌وانتقالات تابستانی فصل جدید به مبلغ سقف بودجه پایه می‌تواند اضافه شود.

شرط دوم به‌طورکلی با باقی شروط تفاوت دارد که مربوط به تیم‌های پیکان و صنعت نفت آبادان که از لیگ برتر به لیگ یک سقوط کردند، است. آن‌ها به دلیل قراردادها و تعهدات قبلی خود حداکثر تا ۱۶ میلیارد تومان می‌توانند به بودجه خود اضافه کنند،

با این اوصاف باتوجه‌به این که پیکان تازه به لیگ سقوط کرده و مجوز ملی هم دارد، با ۶۵.۵ میلیارد تومان بیشترین بودجه را بدون احتساب درآمد حاصل از ترانسفر بازیکنان در لیگ یک خواهد داشت. پس از آن هم سایپا و آریو با ۴۹.۵ میلیارد تومان قرار دارند و باقی تیم‌های لیگ یکی هم سقف بودجه ۴۵ میلیاردی خواهند داشت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=119903
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.